Eskapadowcy.pl
Search:

Zagraniczne praktyki edukacyjne "Teach the World" - zdobądź doświadczenie doprawione egzotyką.
Zagraniczne praktyki edukacyjne "Teach the World" - zdobądź doświadczenie doprawione egzotyką.

Do 16 października trwa rekrutacja na praktyki edukacyjne w ramach programu "Teach the World". Dzięki niemu można wyjechać do Turcji, Chin, Kolumbii i Kostaryki. Ogólnopolska rekrutacja otwarta jest dla studentów 3 roku i absolwentów filologia angielskiej, sinologii, turkologii, anglistyki. Podczas dłuższej półrocznej praktyki mogą oni uczyć języka w organizacjach, szkołach językowych lub firmach. Więcej informacji na www.TeachTheWorld.pl.

Jak zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe lub wzbogacić nasze CV? Jak wyróżnić się pośród tylu kandydatów? Jak jednocześnie mieć dużo zabawy i zwiedzić egzotyczne zakątki świata? Odpowiedź jest prosta: można wyjechać na zagraniczną praktykę edukacyjną. Międzynarodowa organizacja AIESEC uruchomiła program "Teach the World", który umożliwia wyjazd do Turcji, Chin Kolumbii i Kostaryki. Praktyki te są płatne, wynagrodzenie to zwykle średnia krajowa brutto. Trwają ok. 6 miesięcy, choć można znaleźć i trwające dłużej oferty. Wyjeżdżając możemy pracować głównie jako nauczyciel lub native speaker. Praktyki odbywają się najczęściej w NGO i organizacjach pozarządowych, a także w szkołach językowych i firmach.

Tomek, absolwent anglistyki, tak z zadowoleniem opowiada o swojej przygodzie:
"Moją główną motywacją była chęć podążania "niewydeptanym szlakiem". Nie chciałem powtarzać zwykłego schematu, który po ukończeniu studiów przewidywał znalezienie ciepłej posady i utrzymanie jej do emerytury. Mój wybór padł na Kostarykę, tam uczyłem angielskiego w prywatnej szkole. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie pod względem zawodowym, a także rozwoju osobistego. Poznałem wielu interesujących i ciekawych świata ludzi, którzy mi pomogli gdy tego potrzebowałem. Byli nie tylko moimi mentorami i pomocnikami podczas praktyki, ale przede wszystkim przyjaciółmi".

Z entuzjazmem wypowiada się Emilia, która wyjechała na praktykę do Turcji, a potem na Kostarykę: "Moja rola polegała na: po pierwsze - uczeniu języka angielskiego w GlaxoSmithKline, wielkiej międzynarodowej firmie farmaceutycznej; po drugie- przeżyciu najwspanialszej przygody w moim życiu! Co ten rok, spędzony w Kostaryce, zmienił w moim życiu? Wszystko! Zrobiłam mnóstwo rzeczy, o których nigdy bym wcześniej nawet nie zamarzyła, rozwinęłam się profesjonalnie i personalnie. Zrozumiałam, jak to jest kierować się w życiu kostarykańskim mottem PURA VIDA ("chwytaj dzień") i żyć powoli, bezstresowo i... szczęśliwie! Jednym słowem - wykorzystałam możliwość, jaką dał mi AIESEC w 100%! Z głębi serca życzę Ci tego samego!".

Pośród wielu ofert praktyk i stażu za granicą AIESEC wyróżnia m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach oraz opieka na miejscu i propozycje na spędzenie czasu wolnego. Organizacja ma 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych. Staż zagraniczny łączy w sobie doświadczenie zawodowe, wpis do CV i naukę języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytującą przygodę, poznanie innej kultury oraz nowych, ciekawych ludzi.

Na koniec Tomek dodaje - "Punktem przełomowym był pewien artykuł, który mówił, że w życiu zazwyczaj żałujemy straconych i niewykorzystanych okazji. Ja nie chciałem żałować i zastanawiać się "co by było jakbym pojechał... Postanowiłem to zrobić.".

Odważ się i wykorzystaj okazję - tylko do 16 października na na www.TeachTheWorld.pl.

Czym jest AIESEC?
AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.
Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

Views: 5156 views   
Photos / Files (1)
Teach the World 2nd edition
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS