Eskapadowcy.pl
Search:
 
Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy"Ogólnopolska Akcja "Poznaj Beskidy" polega na ogólnopolskiej promocji turystyki beskidzkiej. Objęta jest wieloma Honorowymi Patronatami, a w jej ramach zakładane są Koła Miłośników Beskidów, których obecnie jest już ok. 100 na terenie kraju i za granicą. Organizowane są rajdy, zloty, obozy wędrowne i wycieczki, a także "Spotkania z Beskidami" odbywające się w dużych miastach. Akcję prowadzi Agencja Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek. Przy Akcji współpracujemy z wieloma Partnerami, w tym m.in.: PTTK, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK, Beskidzką Grupą GOPR oraz wszystkimi regionalnymi Oddziałami PTTK. Gorąco zapraszamy, by przyłączyć się do naszych działań!
BezdrożaPrzewodniki Bezdroży otrzymują ogólnopolskie nagrody, od kilku lat m.in. są zdobywcami lauru Konsumenta i turystycznych Nagród Magellana. Od 2006 r. Wydawnictwo jest partnerem jednej z najlepszych marek przewodników na świecie - Michelin, a od 2008 r. Bezdroża są częścią Grupy Wydawniczej Helion. Dzisiaj przewodniki Bezdroży są jednymi z wiodących na rynku wydawniczym, przyciągając pasjonatów podróży niezmiennie wysoką jakością oraz praktycznością zawartych informacji.
Zbojnicki SzlakTematyka zbójnictwa karpackiego od dziesiątek lat inspirowała literatów, poetów, muzyków, artystów, reżyserów. SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH ma na celu rozwój turystyki i krajoznawstwa oraz rozpowszechnienie wiedzy na temat folkloru, regionalizmu, historii, zwyczajów i obyczajów górali jakże malowniczego i pełnego śladów historii regionu karpackiego. Szlak ten związany jest z tajemniczymi miejscami na terenie 6 krajów, które wprowadzają turystów w magiczny świat zbójników karpackich, opryszków, tołhajów i hajduków. W sumie na SZLAKU ZBÓJNICKIM, który ma imponującą wielkość 4.500 km znajdują się dokładnie 842 miejsca.
Dziennik TurystycznyDziennik Turystyczny. Codzienne wiadomości z branży turystycznej. Serwis informacyjny skierowany do wszystkich, którym sprawy polskiej i światowej turystyki są bliskie. Artykuły, recenzje, blogi - i więcej!...
Transsyberyjska.plTranssyberyjska.pl to portal internetowy Grupy Aina Travel sp. z o.o. - pierwszy i jedyny w Polsce portal wycieczkowy na Wschód, związany z wyjazdami do tych miejsc, przez które biegnie najdłuższa kolej na świecie, od Moskwy po Pekin. Tu znajdziesz również największy wybór wycieczek: na Krym, do Rosji, Chin, Wietnamu i Indii, a także szczegółowe informacje o dostępnych miejscach podróży, terminach i cenach.
WizaSerwis.plWizaSerwis pomaga w uzyskiwaniu wiz od 2006 roku. Początkowo była to współpraca z biurem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W lutym 2008 roku, jako OdkryjDubaj.pl, rozpoczęli działalność w Polsce. Była ona związana z pośrednictwem wizowym i kompleksową obsługą wyjazdów do ZEA. W lutym 2009 roku nasza działalność rozszerzyła się na kilka innych krajów Zatoki Perskiej. W grudniu 2009 założona została spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, oferującą usługi dla firm i osób prywatnych podróżujących do wszystkich krajów.
Way2AWAY2A - your way to adventure! Międzynarodowy portal dla podróżników, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi trasami, zdjęciami i cennymi informacjami. Na stronie także można znaleźć niskobudżetowe przewodniki po miastach, które można ściągnąć na komórkę. Way2A pomaga też podróżnikom, którzy ciekawie dokumentują swoje podróże, bądź tworzą przewodniki po miastach, znaleźć sponsora kolejnej wyprawy. Przyłącz się!
TravelMeSerwis świadczący usługi polegające na przygotowaniu kompleksowym lub częściowym planu podróży (wyjazdy, wycieczki, tripy, urlopy, podróże poślubne, krótkie wypady tak, aby jak najmniej wydać, a zwiedzić jak najwięcej. Przygotowany plan w oparciu o przedstawione wymagania obejmuje najtańsze możliwości wyjazdowe, powstałe w oparciu o konsultacje z zamawiającym telefonicznie, przez Skype, e-mailowo, bądź na spotkaniach w Krakowie. TravelMe zapewnia stałe porady przed i podczas waszego wyjazdu.
BiletyAutokarowe.plBiletyAutokarowe.pl - kupisz u nas bilety na przewozy do 29 krajów i ponad 24 000 miejscowości w Europie, korzystając z oferty ponad 80 znanych i cenionych przewoźników. Mamy miejscówki na wszystkie możliwe przejazdy między Polską a resztą kontynentu. Oferujemy najniższe ceny - nie pobieramy żadnych prowizji! Zakup bilety autokarowe przez Internet lub telefonicznie.
Opinie o hotelachHolidayCheck wykorzystuje interaktywne możliwości Internetu z myślą o użytkownikach. Informacje o tematyce podróży i urlopu dostarczane są przez turystów. HolidayCheck zbiera, sprawdza, organizuje oraz publikuje otrzymane informacje. Kluczowymi kompetencjami HolidayCheck są obszerna i stale rosnąca baza danych z opiniami o hotelach, liczne archiwa z prywatnymi zdjęciami od urlopowiczów, jak również kolekcja prywatnych filmów, czy atrakcje i porady. W 2007 portal z opiniami o hotelach został rozszerzony o oceny statków. Jako dodatkowy ważny kanał informacyjny HolidayCheck prowadzi forum turystyczne z aktywną społecznością. HolidayCheck AG prowadzi własne internetowe biuro podróży i współpracuje z wiodącymi touroperatorami. Od pierwszych poszukiwań informacji, aż do rezerwacji wycieczki HolidayCheck oferuje wszystko "na jednej dłoni".
Magazyn Turystyki Beskidzkiej BeskidtrekMagazyn Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek jest jedynym merytorycznym czasopismem poświęconym w całości Beskidom. Wydawcą jest ATB Beskidtrek, a czasopismo jako dwumiesięcznik jest zarejestrowane w Izbie Wydawców Prasy. Każdy numer opisuje inną część Beskidów oraz zawiera wiele rad i informacji na temat turystyki beskidzkiej. W składzie redakcji znajdują się wyłącznie osoby profesjonalnie związane z turystyką górską. Magazyn dostępny jest we wszystkich beskidzkich schroniskach, w regionalnych oddziałach PTTK i w informacjach turystycznych na terenie Beskidów. Można go także prenumerować indywidualnie. Redakcja ogłasza liczne konkursy z nagrodami. Zapraszamy do lektury naszego MTB Beskidtrek!
Travel ChannelTravel Channel jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kanałów turystycznych i podróżniczych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nadaje w 19 językach, przez 24 godziny na dobę. Travel Channel należy do Travel Channel International Limited (TCI) – niezależnej, prywatnej spółką z siedzibą w Londynie. Uruchomiony w 1994 roku, Travel Channel International dostarcza sygnał do ponad 700 operatorów kablowych i satelitarnych oraz IPTV poprzez 20 różne satelity. Travel Channel jest również wiodącym producentem wysokiej jakości programów na całym świecie.
PolskiCaravaningCzołowy polski magazyn dla miłośników caravaningu. Pisze o turystyce caravaningowej i wszystkim, co jest z nią związane. Opisuje miejsca w Polsce i Europie, które warto odwiedzić, prezentujemy atrakcyjne regiony, zamieszczając tylko sprawdzone informacje, przydatne dla turystów. Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, a związanego z naszą branżą – targi, wystawy, zloty caravaningowe. Informuje o nich i zamieszcza relacje. Przedstawia najciekawsze sylwetki ludzi caravaningu. Opisuje również historię tego rodzaju turystyki w Polsce i za granicą. Pisze także o wyposażeniu, akcesoriach i gadżetach pojazdów kempingowych i kempingów.
Testy outdoorowetestyoutdoorowe.eu to prywatny blog zawierający recenzje najciekawszych produktów z branży outdoorowej. Można na nim znaleźć przystępne opisy czy porównania sprzętu, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego produktu w bardzo obecnie szerokiej branży. Blog stawia na opisywanie wielu marek oraz bardzo różnego sprzętu dlatego też każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Przyświeca nam cel, by każdy mógł jak najlepiej wyposażony wyruszyć na szlak!
Bahama FilmsBAHAMA FILMS to zespół kreatywnych i doświadczonych ludzi kochających to, co robią. Zajmują się produkcją filmową, telewizyjną i reklamową oraz organizacją imprez kulturalnych. Ważny jest dla nich Klient – widz, telewizja, zleceniodawca. Każdy projekt traktują indywidualnie i jest zawsze dla nich tym jedynym i najistotniejszym.
 
 
LasBlondynasPodróże kształcą - więc dlaczego nie zawiesić studiów i nie ruszyć w siną dal, do miejsc tętniących naturalnym pięknem, nieskażonych postępującą komercjalizacją? Las Blondynas, czyli Ania Witkowska, Ola Kolasiewicz i Marta Kosmowska stawiając na przygodę i spełniając marzenie życia, wyruszają z plecakiem i mnóstwem pomysłów na taką wyprawę. Podróż zacznie się w Lizbonie 1-go kwietnia, skąd najpierw dziewczyny polecą do Ameryki Południowej; następnym punktem jest słoneczna Australia i kolejno: Indonezja, Malezja, Singapur, Filipiny, Wietnam, Tajlandia, Sri Lanka, a na zakończenie - kolorowe Indie.
Paweł czyli Człowiek PrzygodaPaweł czyli Człowiek Przygoda i jego blog. A na nim niesamowite historie z podróży, które są prowadzone w formie opowiadania, cyniczne, śmieszne, prawdziwe, bez ściemy.
Galeria zdjęć z całego świata w najwyższej jakości. Porady i skany - czyli dowiedz się w skrócie co cię czeka w niektórych miastach na świecie. Recenzje wybranych książek i przewodników, czy opłaca się je kupić i nosić przez pół świata w plecaku. Ciekawe Artykuły oraz linki do najciekawszych stron. Nie ma lipy. Zajrzyj.
Re:BusRe:Bus jest studenckim projektem turystycznym zakładającym podróż dokoła Europy VW Transporterem T3 z 1987 roku. Ekipę stanowi sześcioro studentów w wieku 20-22 lata. Naszym celem jest zwiedzenie państw Europejskich, głównie Hiszpanii w miesiąc, przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Podróż planowana jest na sierpień 2012. Zamierzamy przejechać ok. 9000 km.
Projekt ZanzibarProjekt Zanzibar to wyprawa dwóch studentek weterynarii, Anny i Emilii, w celu ratowania życia i zdrowia zwierząt zamieszkujących tę afrykańską wyspę. Wyprawa ma charakter wolontariatu, a także praktyk weterynaryjnych. Celem wyjazdu jest również podróż po Tanzanii, poznanie kultury i zwyczajów mieszkańców Wyspy Przypraw oraz propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy. W projekcie biorą udział dwie studentki IV roku medycyny weterynaryjnej: Anna Jakubczak i Emilia Liwocha. Dzieląc wspólną pasję podróżowania i zamiłowanie do zwierząt, postanowiły spróbować swoich sił wspomagając organizację leczącą zwierzęta na Czarnym Lądzie.
FSO TripSzczecinianie z FSOTRIP realizują szalony pomysł podróżowania po świecie kilkunastoletnim wytworem polskiej myśli technologicznej - Polonezem Caro. Na blogu opisują przygotowania i wyjazdy, a także szukają sponsorów chętnych do wspierania podróżników.
Balkan TripJesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Chcemy obalić stereotyp, że jest tam niebezpiecznie, a ludzie są zamknięci i niegościnni. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.
Wyprawa 3-peaks-trek w Himalaje3 Peaks Trek to niecodzienna wyprawa w Himalaje 7 miłośników gór, przygód i wspinaczki. Przed nimi ambitny plan zdobycia w 21 dni trzech szczytów sięgających ok. 6 000 m ponad poziom morza. Dodatkową motywacją podróżników jest pomoc uczniom szkoły podstawowej w Lulki, którą odwiedzą w trakcie wyprawy. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć powodzenia w ostatnich przygotowaniach oraz osiągnięcia wszystkich szczytów!
Kochamy podróże, a w szczególności te które dają nam jakieś wyzwanie. Chcemy pokazać że w dzisiejszej Europie podróżowanie autostopem jest jeszcze możliwe. Chcielibyśmy również zaobserwować jak inne kultury postrzegają autostopowiczów poprzez ich gościnę, porady i podwiezienie! Naszą podróżą chcemy zainspirować innych do podróżowania jak i spełniania swoich marzeń. Wszystko jest możliwe, trzeba tylko mieć pomysł i chcieć go zrealizować!
Kompas TravelStrona o podróżach po najdalszych zakątkach Azji, zawierająca rady dla podróżników, ciekawostki, informacje praktyczne i walory turystyczne, relacje z wypraw i galerie bogate w wiele tysięcy zdjęć. Autor Kompas Travel w pojedynkę przemierzył Tybet, pustynię Gobi, Trasę Pamirską, stepy Azji Cenralnej oraz wiele innych "odciętych od świata" rejonów. Był pod Mount Everestem i nielegalnie przedostał się przez rzekę do Afganistanu. Kompas Travel to wielka i ciekawa przygoda jednego człowieka.
Na szlaku do podróży w każdy zakątek świataRuda rusza na szlak! Na blogu porady i wskazówki związane z podróżami oraz relacje z wypraw bliższych i dalszych, byłych i przyszłych w każdy (jak ma autorka nadzieję) zakątek świata. Zatem niezależnie czy wybierasz się do Afryki na pół roku czy do Ciechocinka na weekend - zapraszamy!
AroundpolandNa nietypowy pomysł wpadł Maciej Janasz, organizator projektu aroundpoland 2011. Udostępnia on 100000 cm2 powierzchni swojego samochodu pod logotypy, by następnie wyruszyć w 10-cio dniową podróż dookoła Polski. Zamierza odwiedzić 30 miast: między innymi Zieloną Górę, Szczecin, Kołobrzeg, Gdańsk, Białystok, Warszawę, Kraków, Katowice, Wrocław. Pokona około 3000 km.
VagabundosRzucamy pracę i ruszamy w poszukiwaniu przygody. Jedziemy na wschód, by wrócić z zachodu. Odkrywać nieznane kraje, plemiona i kultury. W poszukiwaniu nowych doznań, niezwykłych smaków i obcych zwyczajów.
W poszukiwaniu przygody. Jeśli nie teraz, to kiedy?!
 
 
TT Warsaw 2012Targi TT Warsaw to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń, przeznaczonych na zawieranie kontaktów biznesowych pomiędzy międzynarodową, a polską branżą turystyczną. Charakterystyczną cechą Targów TT Warsaw jest możliwość dotarcia w jednym miejscu zarówno do odbiorców branżowych, jak i klientów indywidualnych, a także promocja Polski na arenie międzynarodowej. Odwiedzający targi mogą znaleźć wiele inspiracji na udany urlop - Targi TT Warsaw to również promocja miejsc, ofert i atrakcji turystycznych z różnych stron świata (wyjazdy zimowe, jesienne, świąteczne, sylwestrowe). Ponadto targi są doskonałą okazją do poznania tradycji i kultury ponad 60 krajów. Na TT Warsaw można posłuchać narodowej muzyki, zobaczyć regionalne tańce i skosztować tradycyjne narodowe potrawy.
II Ogólnopolski Studencki Festiwal PodróżyII Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży KORMORANY 2012 odbedzie się w Olsztynie w dniach 13-15 kwietnia, hala sportowa w olsztyńskim miasteczku akademickim (w Kortowie). Jeśli w 2011 roku samotnie lub z przyjaciółmi przeżyłeś wspaniałą podróż, którą chciałbyś się podzielić, zgłoś chęć udział, przyjedź i opowiedz o tym! Jeśli podróże są tym co lubisz najbardziej, to festiwal jest właśnie dla Ciebie! Oprócz prezentacji wypraw studenckich, walczących o miano najciekawszej wyprawy studenckiej roku 2011, będzie można także posłuchać opowieści zaproszonych gości.
Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUROrganizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie, a honorowy patronat objęli: Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. Regionem partnerskim NA STYKU KULTUR 2011 jest Województwo Wielkopolskie. Łódzkie targi turystyczne to impreza z własną tożsamością budowaną już od wielu lat, ciesząca się uznaniem i dobrą marką wśród przedstawicieli branży. Targom towarzyszy szereg wydarzeń zarówno o charakterze B2B, jak i skierowanych do szerokiej publiczności m.in. spotkania z podróżnikami, prezentacje regionów atrakcyjnych turystycznie, degustacje regionalnych przysmaków i liczne konkursy z nagrodami.
MTT Wrocław 2011Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2011 to nie tylko idealny sposób na znalezienie wakacji lub ciekawych destynacji. To również moc atrakcji dodatkowych. Już 9 i 10 kwietnia we wrocławskiej Hali Orbita odbędzie się Festiwal Podróżników - kilkunastu obieżyświatów opowie o swoich przygodach w Afryce, Azji czy Ameryce Południowej. Autem, rowerem, autostopem - nieważne czym, byle ciekawie. Oprócz tego Festiwal Kulinarny oraz Wojciech Cejrowski - odwiedzi on Targi i będzie dostępny dla odwiedzających przez całą sobotę.
EXPO SejnyW dniach 7-8 października 2011 roku odbędą się Pierwsze Międzynarodowe Targi Turystyczne Na Pograniczu z założenia są projektem corocznym organizowanym na wiosnę. Turystyczna promocja regionów Polski, Litwy, Łotwy, Finlandii, Estonii, Białorusi, Ukrainy i Rosji to szansa na pokazanie swojej oferty wszystkich organizatorów turystyki na tych terenach oraz gestorów bazy hotelowej i agroturystycznej.
Wiatr i WodaW dniach 3-6 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty trzeci na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów i rekreacji na wodzie z Polski i z zagranicy. Zaparaszamy!
ITM WarsawZacznij Rok od Wakacji pod tym hasłem odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw. W dniach 21 - 23 stycznia 2011 Centrum Wystawiennicze EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie zmienił się nie do poznania, wypełniając się wystawcami z całego świata, którzy zachwalali swoje produkty turystyczne oraz prezentowali urokliwe zakątki świata.
Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine