Eskapadowcy.pl
Search:

7 miejsc w Polsce wartych odwiedzenia
7 miejsc w Polsce wartych odwiedzenia

Choć zagraniczne wycieczki przyciągają coraz większe rzesze turystów, to przed zwiedzaniem innych krajów, warto poznać swój własny.

W 2007 roku jedna z polskich gazet postanowiła wyróżnić miejsca warte obejrzenia w Polsce. I tak internauci wybrali siedem cudów, których po prostu nie można nie zobaczyć. Jednocześnie są to idealne propozycje na weekendowe wycieczki.

Wśród wskazanych miejsc znalazła się Kopalnia Soli w Wieliczce. Wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a ciekawostką jest fakt, że nieprzerwanie wydobywano stamtąd sól od XIII wieku aż do 2007 roku. Tym, co ją wyróżnia są liczne rzeźby wykute w soli, jak również niepowtarzalna kaplica. Turyści obejrzą tam również podziemne jezioro czy często organizowane wystawy. Z 300 km korytarzy dla zwiedzających otwartych jest 3,5 km.

Będąc już w Wieliczce nie można pominąć Krakowa, a zwłaszcza Zamku i Katedry na Wawelu. Samo miasto słynie z niesamowitej atmosfery, natomiast na wzgórzu można wręcz poczuć na własnej skórze obecność królów rezydujących w Zamku. Dalej warto przespacerować się na najbardziej rozpoznawalny w Polsce i znany w całej Europie Rynek Główny i Stare Miasto. Ten krakowski zabytek zajmuje aż 40 tys. metrów kwadratowych i jest największy na starym kontynencie.

Bardziej północne części Polski również obfitują w niesamowite obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zamek w Malborku stanowi największą budowlę tego typu na całym świecie. Nigdzie nie przetrwał żaden obiekt o takiej powierzchni zbudowany w stylu gotyckim. Krzyżacy wykazali się tu ogromną znajomością sztuki budowlanej i już w 1406 roku, kiedy budowa była zakończona trudno było o drugi taki zamek w całości wykonany z cegieł.

Innym interesującym miejscem jest Stare Miasto w Toruniu - mieście związanym nie tylko z Mikołajem Kopernikiem, czy piernikami, ale też barwną historią. W rejonie Starego Miasta występuje ogromne nagromadzenie gotyckich budowli.

Bardzo interesującym obiektem jest Kanał Elbląski w województwie warmińsko-mazurskim. Jego długość to 80 km i stanowi on połączenie setek jezior z tego obszaru. Powstał w XIX wieku i funkcjonuje do dziś, dlatego został wciągnięty na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako zabytek techniki.

Na koniec koniecznie należy udać się na Lubelszczyznę do Zamościa, gdzie można podziwiać renesansowe zabudowania i poznać szczególną historię tego miasta oraz jego założyciela.

Te miejsce w Polsce po prostu trzeba zobaczyć!

Views: 12035 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS