Eskapadowcy.pl
Search:

Miejsca na Świecie przyjazne rowerom
Miejsca na Świecie przyjazne rowerom

Rower to pojazd przyjazny dla środowiska, ale też dla naszego zdrowia. Pozwala rozwijać pasję, dbać o kondycję, a przy okazji nie zanieczyszcza przyrody. W Polsce jednak wciąż brakuje atrakcyjnych tras dla wielbicieli tych jednośladów. Nadal wolimy samochody, które są szybsze i nie wymagają od nas wysiłku podczas prowadzenia. Mimo to, na świecie istnieje kilka miejsc, które można uznać za raje dla rowerzystów. Gdzie warto wybrać się, by móc z radością przemierzać kolejne kilometry na rowerze?

Kanada zaczęła w tak dużym stopniu dbać o rowerzystów stosunkowo niedawno. W Montrealu zainwestowano aż 134 mln dolarów, by poprawić warunki do jazdy na rowerze. Zmodernizowane i utworzone zostały liczne ścieżki rowerowe, a dodatkowo zwiększono liczbę wypożyczalni jednośladów. Obecnie w Montrealu możemy korzystać z 2400 mil tras rowerowych. Utworzono tu też pierwszą w Ameryce Północnej infrastrukturę rowerową. W jej skład wchodzi 5000 jednośladów i 400 stacji.

Na rowerze warto zwiedzać także Brazylię. Mekką dla rowerzystów jest tu Kurtyba. Jej mieszkańcy chętnie dbają o środowisku, co sprawia, że z niekłamaną radością korzystają z ekologicznych form transportu. Widok licznych tubylców jeżdżących na rowerach zachęca także samych turystów do wypożyczenia jednośladu i udania się na ciekawą, zdrową wycieczkę krajoznawczą.

Ciekawostką jest fakt, że w kolumbijskiej Bogocie jedynie 13% mieszkańców posiada prywatne samochody. To najlepiej odzwierciedla zamiłowanie do rowerów. Czy z chęci, czy z przymusu mieszkańcy poruszają się głównie używając jednośladów. Do dobre dla miasta, ale i dla nich samych. Dodatkowo, jest to najlepszą zachętą dla turystów do tego, by także zrezygnowali z wytwarzania spalin i zwiedzili miasto na rowerze.

Skandynawia słynie z dbałości o naturę. Nic dziwnego, że jednym z miast najlepiej przystosowanych do jazdy rowerem jest duńska Kopenhaga. Mało urozmaicona, płaska rzeźba terenu powoduje, że poruszanie się jednośladem to sposób na transport, ale też wspaniała rozrywka. Zgodnie z wyliczeniami, 32% mieszkańców miasta codziennie udaje się do pracy na rowerze. Co więcej, turyści mogą tu wypożyczyć rowery całkowicie bezpłatnie!

Amsterdam to miasto od lat słynące z rowerów. Jednoślady są niemal wpisane w krajobraz holenderskiej stolicy. Rzeźba terenu podobna do Danii skłania Holendrów do poruszania się na rowerze. Okazuje się, że aż 40% przejazdów w Amsterdamie to te odbyte, dzięki rowerom. Nie tylko wygoda i ekologia, ale też wyjątkowy klimat miasta sprawiają, że turyści bardzo często decydują się na wypożyczenie roweru.

Views: 5665 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS