Eskapadowcy.pl
Search:

iPolak - mobilny niezbędnik w podróży
iPolak - mobilny niezbędnik w podróży

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chcąc ułatwić Polakom podróże po świecie oddaje w nasze ręce aplikację mobilną iPolak. Wystarczy kilka chwil, żeby uzyskać informacje pomocne podczas planowania wyjazdów zagranicznych lub będąc już w obcym kraju. Aplikacja przeznaczona dla urządzeń iPhone, iPad, iPod jest dostępna za darmo na platformie AppStore i jest pierwszym tak nowoczesnym rozwiązaniem dla podróżujących Polaków stworzonym przez instytucję publiczną.

iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika "Polak za granicą", udostępnianego do tej pory również w wersji internetowej. Pełni funkcję niezbędnika w podróży. Ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w nim znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, a także porady, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Wydarzenia z ostatnich miesięcy w Egipcie, Tunezji, Grecji i w innych często odwiedzanych przez Polaków miejscach pokazały, jak ważny jest bieżący dostęp do informacji polskiego MSZ. Dzięki iPolakowi uzyskamy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

Warto także zwrócić uwagę na przepisy celne, jakie obowiązują w danym kraju. Często pamiątki z wakacji, szczególnie tych egzotycznych nieświadomie kupowane na lokalnych bazarach lub ulicznych straganach mogą, w świetle lokalnego prawa, sprawić nam wiele kłopotów podczas kontroli celnej.

Kamil Henne, ekspert ds. analiz i rozwoju serwisów internetowych MSZ, współtwórca projektu podkreśla, że każdy Polak musi mieć dostęp do rzetelnych informacji:
"Ministerstwo Spraw Zagranicznych wychodzi naprzeciw potrzebom Polaków i chce dostarczać im aktualnych, wiarygodnych informacji w każdym zakątku świata. Wystarczy pobrać darmową aplikację iPolak z platformy AppStore, zainstalować ją na swoim telefonie lub tablecie, by podróżować bezpieczniej i bez zbędnych kłopotów."

Menu aplikacji jest intuicyjne i nie sprawia żadnego problemu w obsłudze. Po uzyskaniu dostępu do Internetu ostrzeżenia oraz komunikaty wydawane przez MSZ, z którymi warto być na bieżąco w podroży, w prosty sposób aktualizują się.

To dopiero początek działań MSZ związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości iPolak będzie dostępny także dla użytkowników innych telefonów. Pojawią się wersje na platformach BlackBerry OS oraz Android.

Views: 5430 views   
Photos / Files (7)
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS