Eskapadowcy.pl
Search:

Dolina Stubai - Od nartostrady po nieboskłon
Dolina Stubai - Od nartostrady po nieboskłon

Stubai jest niekwestionowanym Eldorado dla narciarzy i snowboardzistów. Warto jednak pamiętać, że ten tyrolski region oferuje wiele przyjemności - dla ciała i ducha oraz atrakcje wybiegające poza standardowe szusowanie na stoku.

Perfekcyjnie przygotowane nartostrady oraz stoki, a także piękne parki śnieżne to główne atuty największego narciarskiego regionu Austrii. Jednak poza szaleństwami na stoku jest tu wiele atrakcji, które stanowią doskonała alternatywę dla wszystkich, którym narty są obce. Dzięki różnorodnym atrakcjom sportowym Dolina Stubai dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń, które towarzyszą turystom jeszcze długo po powrocie do domu.

Na sanki i łyżwy, dlaczego nie?!

Ponad 60 kilometrów naturalnych torów saneczkowych czyni Dolinę Stubai niekwestionowanym rajem dla miłośników zjazdów na dwóch płozach. Niezapomnianych wrażeń dostarczają zjazdy wieczorową porą na specjalnych, przepięknie oświetlonych trasach. Atrakcję tę oferują tory przy Neustift, Serlesbahnen w Mieders i Gondel w Schlick 2000 przy Fulpmes. Na tym nie koniec - każdego miesiąca w czasie pełni organizowane są urokliwe saneczkowe zjazdy przy blasku księżyca. Dużym udogodnieniem dla turystów jest możliwość wynajmu sań i sanek bezpośrednio na stacjach wyciągu. Pasjonaci tego sportu mogą spędzić swoje zimowe wakacje oddając się wyłącznie tej formie aktywności na świeżym powietrzu. Cały urok polega na wspinaniu się przez dwie, trzy godziny na szczyt, by potem z uśmiechem na ustach zjechać do doliny. A tam, u stóp następnego toru saneczkowego, cała zabawa rozpoczyna się od nowa. Niezależnie od tego czy wycieczki odbywają się pieszo, wyciągiem czy - oferowanym przez mieszkańców alpejskich chat - transportem traktorem albo jeepem - dostęp do wiejskich pastwisk i lasów pokrytych śnieżnym puchem w Dolinie Stubai jest dziecinnie łatwy. Region ofertuje też atrakcje dla miłośników łyżew, którzy znajdą tu mnóstwo naturalnych i sztucznych lodowisk, z których można korzystać nie tylko w promieniach słońca, ale dzięki oświetleniu, także przy blasku księżyca.

Marszem przez Dolinę Stubai

Z kolei turystom lubiącym pisze wycieczki przypadną do gustu specjalne szlaki w okolicy góry Elfer. Jawi się ona jako bezkresna przestrzeń dla fanów wędrówek wśród śnieżnej bieli i mrozu szczypiącego w policzki. Dzięki specjalnym rakietom śnieżnym śmiało można wyruszyć do otulonych grubą warstwą śniegu lasów. Właśnie w takich warunkach można pełnymi garściami czerpać radość z podziwiania zimowego krajobrazu a także odkrywać urokliwe zakątki regionu. Piesze przedzieranie się przez nieodśnieżone leśne dukty daje możliwość podziwiania przepięknego krajobrazu naturalnego. Zainteresowanie pieszą turystyką a także narciarstwem rośnie z roku na rok. Wybierając się do lasu warto realnie oceniać swoje możliwości i przy pierwszych wycieczkach przyłączać się do grup podróżujących z przewodnikami, którzy znają okolicę i służą pomocą. Dzięki temu, można uzyskać wiele wskazówek dotyczących techniki marszu a także usłyszeć opowieści o niesamowitych zwyczajach tutejszych zwierząt. Dzięki takiej inspiracji na pozór zwykła wycieczka szybko może przerodzić się w ekscytującą przygodę opartą na tropieniu śladów.

Turyści mają również do dyspozycji 130 km fantastycznych tras do narciarstwa biegowego, które dzięki zapierającej dech w piersiach górskiej scenerii staje się ogromną przyjemnością. Przebywanie w tym sielskim otoczeniu to rozkosz dla ciała i ducha. Licząca 45 km trasa wysokościowego biegu przełajowego przebiegająca wokół góry Serles ma swoją metę u stóp Lodowca Stubai.

Stubai z lotu ptaka

Paralotniarstwo tandemowe oraz lotniarstwo oferują całkowicie nowe sposoby podziwiania tutejszego krajobrazu zimowego. Możliwość oderwania się od ziemi, szybowania wolnym niczym ptak, wdychania świeżego górskiego powietrza oraz obserwowania z góry skrzącego się śniegu, zamarzniętych strumieni i wodospadów czyni tę podróż niezapomnianym przeżyciem. Wszystkim, którym zabraknie odwagi na przelot paralotnią proponujemy wyprawę na taras widokowy TOP OF TYROL zlokalizowany na szczycie Lodowca Stubai na wysokości 3 210 metrów. Górując nad 109 trzytysięcznikami można swobodnie omiatać wzrokiem zapierający dech w piersiach panoramiczny widok rozciągający się od Stubaiu, poprzez Alpy Ötztalskie aż po Dolomity. Jest to widok, który na długo zostaje w pamięci.

Lodowiec Stubai w skrócie

 • Największy austriacki ośrodek narciarski znajdujący się na lodowcu
 • 45 minut jazdy samochodem od Innsbrucka
 • Gwarancja śniegu od października do czerwca
 • 25 nowoczesnych kolejek i wyciągów
 • 110 kilometrów tras zjazdowych
 • 10-cio km zjazd w dolinie Wilde Grub'n, 1.500 m wysokości
 • BIG Family Ski Camp: Opieka nad dziećmi od 3 do 15 roku życia
 • Park śnieżny Moreboards Stubai Zoo, trasa z potrójnymi kickerami, railami i boksami
 • Platforma na szczycie TOP OF TYROL 3.210 m
 • Narciarstwo biegowe na dwukilometrowej trasie
 • Centrum alpejskie przy Gamsgarten: lodowa ściana wspinaczkowa, teren do testów lawinowych i Flying Fox
 • Kuchnia na najwyższym poziomie: duży wybór restauracji oraz potraw
 • 3x Intersport Stubaier-Gletscher - sklep, wypożyczalnia, serwis, przechowalnia zaraz przy stoku

Więcej informacji na: www.stubai.at

Views: 5152 views   
Photos / Files (5)
CrossCountry / StubaiTirol Glacier TOP OF TYROL / StubaiTirol Paragliding / StubaiTirol Snowshoeing / StubaiTirol Tobbogan / StubaiTirol
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
 • Facebook
 • Nasza Klasa
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Blip
 • Flaker
 • GoldenLine
 • RSS