Eskapadowcy.pl
Search:

WROCŁAW: Podróże zaczynają się od marzeń!
WROCŁAW: Podróże zaczynają się od marzeń!

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych WROCŁAW 2012 rozpocznie się już 3 lutego. To będzie weekend wypełniony atrakcjami, ofertami i przygodami dla najmłodszych.

Dolnoślązacy znajdą w Hali Stulecia oferty z całego świata - zaprezentują je zarówno biura podróży, jak i regiony. Wielu z nich przygotowuje rabaty, promocje i konkursy. Głównym tegorocznym partnerem jest Województwo Lubelskie. Atrakcje towarzyszące targom to: Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny oraz Strefa Małego Podróżnika.

Jak co roku wrocławskie Targi Turystyczne będą wydarzeniem sezonu, ale też miejscem gdzie można zapoznać się z ofertami "first minute".

Główne tematy spotkań branżowych to Euro 2012, produkty regionalne oraz promocja w trudnych czasach kryzysu ekonomicznego.

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

W tym roku Festiwal Podróżników będzie trwał trzy dni, a w jego trakcie aż 15 prezentacji przygotowanych przez osoby, które spełniają marzenia o dalekich wyprawach. Podczas spotkań poruszone będą tematy dotyczące niemal wszystkich zakątków świata: z nurtem Odry; pieszo przez Bałkany, podwodne inspiracje, historie z Peru, Boliwii, Ekwadoru, Nowej Zelandii, Norwegii i wielu, wielu innych miejsc. Poznamy te i wiele innych zakątków świata z nieco innej perspektyw niż ta w przewodnikach turystycznych.

FESTIWAL KULINARNY

Podróżować można nie tylko nogami, także za doznaniami kubków smakowych. To podczas odkrywania nowych zakątków świata wzbogacamy nasze doświadczenia kulinarne. Z drugiej strony warto także pamiętać, że Dolny Śląsk ma swoją kuchnię, którą powinien promować w świecie. Dlatego w tym roku Festiwal Kulinarny podzielimy na dwie części:

 • w sobotę wrocławscy szefowie kuchni będę dla nas gotować na żywo korzystając z regionalnych produktów,
 • w niedzielę natomiast wrocławscy restauratorzy pokażą kuchnię świata - azjatycką, indyjską, czy amerykańską.

W programie lekcje gotowania, degustacje, konkursy i plebiscyt na pokazowe danie Dolnego Śląska.

Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie Dolnośląska Akademia Tradycji i Smaku.

STREFA MAŁEGO PODRÓŻNIKA

Podróże nie tylko zaczynają się od marzeń, ale co najważniejsze kształcą. Organizatorzy położyli nacisk na, by podczas targów nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Oto niektóre z nich:

OASIS FUN CLUB

Każdy z najmłodszych podróżników otrzyma swój paszport i pokonując wiele przeszkód będzie podróżował po Tunezji, Egipcie i Grecji. Słodkie nagrody ufundowała dla nich wrocławska Czekoladziarnia.

Jura Park

Stowarzyszenie Delta w tym roku nie tylko zaprezentuje Skarby Ziemi, ale zaczaruje zdjęciami dinozaurów wykonanych w technice 3D. W programie aż dwa stanowiska dla najmłodszych - na jednym z nich dzieci będą wykopywać z piasku szczątki dinozaura (zwykle udaje się odkopać tyranozaura, ale...), zaś na drugim będą szukać pirytu - iskrzącego się minerału do złudzenia przypominające złoto.

TIPI TOWN - wioska indiańska

Na co dzień wioska znajduje się w Kamieńcu Wrocławskim, jednak w lutym najmłodsi mogą się bawić w Małych Indian w Hali Stulecia. Dzieci będą własnoręcznie robić indiańskie bransoletki na krośnie z drobnych koralików, podpatrzą indiański taniec Pow Wow, wezmą też udział w grach zainspirowanych kulturą plemion Ameryki Północnej, np. rzut kukurydzą do celu, łowienie ryb, wyścig na indiańskich nartach i wiele innych.

SPOTKANIA BRANŻOWE

Branża spotka się nie tylko w kuluarach, także na konferencjach poświęconych ważnym tematom: EURO, produktom regionalnym oraz promocji w trudnych czasach kryzysu. Nie zabraknie porad praktyków, którzy wskażą na najnowsze trendy.
Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa wręczy także nagrody w konkursie: "Dolnośląski Lider Turystyczny".
Do zobaczenia podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych WROCŁAW 2012!

Więcej: www.mttwroclaw.pl

Views: 5331 views   
Photos / Files (1)
logo medium
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
 • Facebook
 • Nasza Klasa
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Blip
 • Flaker
 • GoldenLine
 • RSS