Eskapadowcy.pl
Search:

I najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku
I najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku

"Podróż dookoła świata? Żartujecie." - od dwóch lat, czyli od przełomowego momentu, w którym to zdecydowałyśmy się podjąć wyzwanie i zrealizować marzenie naszego życia, spotykałyśmy się w większości z ludzkim niedowierzaniem. Trzy dziewczyny w amazońskiej dżungli? Trzy samotnie podróżujące po Indiach? Toż to nie do pomyślenia!

Stay blonde!

Dwa lata temu nie wiedziałyśmy jeszcze, czym jest Gore-tex, Vibram czy softshell. Zupełnie "zielone", kondycyjnie niewprawione i nieświadome wielu podróżniczych faktów, podjęłyśmy jednak decyzję, iż jeszcze przed zakończeniem studiów ruszymy w podróż. W podróż dookoła świata.

Nazwałyśmy się Las Blondynas. Krótkie, treściwe i doskonale nas opisujące hasło - trzy blondwłose przyjaciółki, które od zarania dziejów wręcz obiecują sobie, że w końcu nauczą się języka hiszpańskiego w stopniu wysoce komunikatywnym :-) Stąd ten polsko-hiszpański neologizm! Ponadto! W podróży zamierzamy także promować naszą rodziną Ziemię Łowicką, skąd wszystkie pochodzimy. W Łowiczu się poznałyśmy- to miasto jest nam szczególnie bliskie. Coby już nigdy nie kojarzono Łowicza wyłącznie z krainą dżemem i mlekiem płynącą!W tym miejscu chciałybyśmy również podziękować Burmistrzowi Miasta Łowicza - panu Krzysztofowi Janowi Kalińskiemu - za objęcie naszej podróży patronatem honorowym oraz za pomoc, którą dostałyśmy z Urzędu Miasta!

Ania Witkowska, Marta Kosmowska i Ola Kolasiewicz, bo tak się zwą owe Las Blondynas, czyli my, pomimo społecznego niedowierzania, odradzania pomysłu przez nasze babcie i finansowej doliny, podołały! Ostatnio zakupiłyśmy Round The World - Ticket - który, po miliardach poprawek, setkach telefonów i wielu godzin przemyśleń, jest kwintesencją naszych wyobrażeń na temat naszej podróży. 1go kwietnia w Lizbonie wszystko będzie miało swój początek - stąd, z naszymi z pewnością i tak zbyt ciężkimi plecakami, wylecimy do wenezuelskiej stolicy - Caracas.

W sześć miesięcy dookoła świata

W Ameryce Południowej spędzimy zaledwie 3 miesiące - z ciężkim sercem zmodyfikowałyśmy początkowe zamiary pozostania tam minimum 4 ... Niemniej jednak nie odpuścimy sobie amazońskiej dżungli z wyłącznie hiszpańskojęzycznym indiańskim przewodnikiem czy Patagonii- miejsc nieskomercjalizowanych, tętniących naturalnym pięknem i takich, w których ludzie potrafią być szczęśliwi, bez wielu zer na kontach bankowych. Ba! Nie wiedząc nawet, czym są banki. Być może znajdziemy tam receptę na szczęście, przynajmniej taką mamy nadzieję - kto wie, kto wie...

Potem udamy się do Australii, gdzie w planach mamy przemierzenie wręcz całego wschodniego wybrzeża, a być może, w zależności od zasobów czasowych, dotrzemy także ido Alice Springs. Z północy, a konkretniej z miasta Darwin do Denpasar na Bali (ach, Bali!) gdzie, mamy nadzieję, odpoczniemy za zacisznej plaży przy zachodzie słońca, wypożyczymy skutery bądź samochód i objedziemy wszystko dookoła!

Potem drogą lądową, w szerokim tego słowa znaczeniu, przemierzymy Indonezję, docierając do Singapuru. Stąd polecimy na Filipiny, potem do południowej części Wietnamu (niestety stolicy nie zobaczymy- przyjdzie jeszcze czas na Hanoi i równie urokliwą Północ kraju). By odpocząć, złapać oddech - przed nami jeszcze bardzo napięty, 6-7dniowy plan pobytu na Sri Lance, gdzie lądujemy początkiem września oraz wielogodzinne podróże indyjskimi pociągami z ich Południa na Północ.

Hasta la vista!

Czy się uda? Czy zobaczymy to wszystko, o czym napisałyśmy? Nie wiemy. Doceniamy naszą spontaniczność i wierzymy w to, że dzięki pomocy tubylczej ludności i gościnności Couchsurferów dotrzemy także do miejsc, o których nawet Lonely Planet nie ma pojęcia! Cokolwiek się nie stanie - będziemy Wam zdawać na bieżąco relację z naszych podbojów :-)

Ola Kolasiewicz

Ania Witkowska

Marta Kosmowska

Views: 5805 views   
Photos / Files (3)
Ania Witkowska Marta Kosmowska Ola Kolasiewicz
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS