Eskapadowcy.pl
Search:

Finał krakowskiej wyprawy śladami Piratów
Finał krakowskiej wyprawy śladami Piratów

Polscy blogerzy-podróżnicy Magda i Marcin Musiałowie wrócili do kraju. Przez trzy ostatnie miesiące zwiedzili państwa Ameryki Centralnej. Ich pierwsze relacje z wyprawy śladami karaibskich Piratów będzie można usłyszeć już w najbliższą środę (8 lutego) o godz. 12.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Krakowskie małżeństwo podróżników wróciło z trzymiesięcznej podróży po Ameryce Łacińskiej. Hasłem przewodnim wyprawy były "Tańce wśród Piratów". Magda i Marcin zgłębili więc korsarskie tajemnice oraz podziwiali pirackie twierdze. Odwiedzali również wyspy, które były bazami wypadowymi dla licznych wypraw łupieżczych organizowanych pod banderą z trupią czaszką. O swoich przygodach będą opowiadać podczas zaplanowanych na najbliższe miesiące spotkań i slajdowisk. Pierwsze ze spotkań odbędzie się już w najbliższą środę (8 lutego) o godz. 12.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Natomiast w weekend (11 i 12 lutego) podróżnicy będą gośćmi mieleckiego Festiwalu Podróżniczego "Bez Granic".

Wyprawa miała także wymiar charytatywny. Podróżnicy wsparli Kamila Misztala, z którym łączy ich pasja podróżowania. Kamil to 20-letni podopieczny fundacji "Poza Horyzonty". W dzieciństwie chłopak uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Celem całej akcji "Tańce wśród Piratów" jest zbiórka pieniędzy na protezę dla młodego podróżnika.

Cykl spotkań, podobnie jak sama wyprawa, nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie finansowe rzeszowskiej firmy WhyNotFLY, która ufundowała bilety lotnicze i została sponsorem strategicznym wyprawy. Do akcji włączył się również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Podróż można było na bieżąco śledzić na blogu Magdy i Marcina: http://www.whynotfly.pl/mim.

Spotkanie z Magdą i Marcinem Musiałami

8 lutego 2012 (środa), godz. 12.00
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie(Budynek Główny, Sala Muzealna)

Views: 5214 views   
Photos / Files (2)
Logo bloga: magdaimarcin.pl Magda i Marcin
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS