Eskapadowcy.pl
Szukaj na stronie:

Finał krakowskiej wyprawy śladami Piratów
Finał krakowskiej wyprawy śladami Piratów

Polscy blogerzy-podróżnicy Magda i Marcin Musiałowie wrócili do kraju. Przez trzy ostatnie miesiące zwiedzili państwa Ameryki Centralnej. Ich pierwsze relacje z wyprawy śladami karaibskich Piratów będzie można usłyszeć już w najbliższą środę (8 lutego) o godz. 12.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Krakowskie małżeństwo podróżników wróciło z trzymiesięcznej podróży po Ameryce Łacińskiej. Hasłem przewodnim wyprawy były "Tańce wśród Piratów". Magda i Marcin zgłębili więc korsarskie tajemnice oraz podziwiali pirackie twierdze. Odwiedzali również wyspy, które były bazami wypadowymi dla licznych wypraw łupieżczych organizowanych pod banderą z trupią czaszką. O swoich przygodach będą opowiadać podczas zaplanowanych na najbliższe miesiące spotkań i slajdowisk. Pierwsze ze spotkań odbędzie się już w najbliższą środę (8 lutego) o godz. 12.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Natomiast w weekend (11 i 12 lutego) podróżnicy będą gośćmi mieleckiego Festiwalu Podróżniczego "Bez Granic".

Wyprawa miała także wymiar charytatywny. Podróżnicy wsparli Kamila Misztala, z którym łączy ich pasja podróżowania. Kamil to 20-letni podopieczny fundacji "Poza Horyzonty". W dzieciństwie chłopak uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Celem całej akcji "Tańce wśród Piratów" jest zbiórka pieniędzy na protezę dla młodego podróżnika.

Cykl spotkań, podobnie jak sama wyprawa, nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie finansowe rzeszowskiej firmy WhyNotFLY, która ufundowała bilety lotnicze i została sponsorem strategicznym wyprawy. Do akcji włączył się również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Podróż można było na bieżąco śledzić na blogu Magdy i Marcina: http://www.whynotfly.pl/mim.

Spotkanie z Magdą i Marcinem Musiałami

8 lutego 2012 (środa), godz. 12.00
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie(Budynek Główny, Sala Muzealna)

Wyswietleń: 1710 wyświetleń   
Zdjęcia / Pliki (2)
Logo bloga: magdaimarcin.pl Magda i Marcin
Wszystkie Artykuły
Przydatne Informacje  (41)
Z kraju i ze Świata  (12)
Wydarzenia  (56)
Prasa  (21)
Inne  (25)

* Portal Eskapadowcy.pl nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Publikowane treści są własnością ich Autorów. Zgłoś Niewłaściwą Zawartość.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS