Eskapadowcy.pl
Search:

XVIII Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR (relacja)
XVIII Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR (relacja)

W dniach 24 - 26 lutego 2012 w Łodzi odbyły się XVIII Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

Targi NA STYKU KULTUR zainaugurowały działalność nowego Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego MTŁ przy ul. Politechniki 2, jednego z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Uroczystego otwarcia dokonali: Marszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, Wojewoda Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Prezes MTŁ Mirosław Pietrucha. W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. Ambasador Francji Francois Barry Delongchamps, senator RP Ryszard Bonisławski, reprezentanci Ministerstwa Sporu i Turystyki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes POT Rafał Szmytke, Prezes PIT Jan Korsak, uczestnicy Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz prezesi regionalnych organizacji i izby turystycznych. Uroczystość uświetniła ceremonia podpisania umowy o współpracy międzyregionalnej pomiędzy Województwem Łódzkim a Departamentem Nord we Francji.

Zaproszenie do udziału w Targach przyjęło 182 przedstawicieli branży turystycznej. Wśród nich byli wystawcy zagraniczni m.in. z Białorusi, Czech, Francji, Rosji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ich prezentację uzupełniła oferta turystki wyjazdowej do innych zakątków świata prezentowana przez touroperatorów i biura podróży. W ramach ekspozycji targowej polską ofertę turystyczną przedstawiły instytucje samorządowe i lokalne z 13 województw. Nie zabrakło indywidualnych obiektów turystycznych i noclegowych, bogato prezentowane były oferty turystyki wiejskiej i gospodarstw agroturystycznych. Nowością tegorocznych Targów NA STYKU KULTUR była strefa aktywnego wypoczynku X-ACTIVE w której zaprezentowały się stadniny proponujące wakacje w siodle, szkoły nurkowania i żeglarstwa, dystrybutorzy sprzętu rowerowego i jeździeckiego.

Regionem partnerskim NA STYKU KULTUR 2012 było Województwo Kujawsko - Pomorskie. Region prezentował się pod hasłem "ZasmaKUJ_POMysłów na weekend!". W ramach prezentacji odbyło się szereg eventów i wydarzeń, dzięki którym można było lepiej poznać ten region. Stoisko Kujawsko - Pomorskiego było bardzo interaktywne - można było wziąć udział w warsztatach archeologicznych, wypiekach piernika czy własnoręcznym wyrobie mydła. Wystąpienie Województwa Kujawsko - Pomorskiego zostało docenione nie tylko przez zwiedzających, ale także przez targowe Jury które nagrodziło partnerów Nagrodą Główną w targowym Konkursie na Najlepszego Wystawcę, zdobywając tym samym 12 m2 powierzchni wystawienniczej podczas następnej edycji imprezy. Równorzędną, drugą główną nagrodę zdobyła Sądecka Organizacja Turystyczna doceniona za bardzo ciekawe i niepowtarzalne produkty turystyczne. Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Centralnego Łuku Turystycznego oraz Województwa Śląskiego.

Bezpośrednio po otwarciu odbyła się konferencja podsumowująca badania ruchu turystycznego w Łodzi i województwie łódzkim w roku 2011. Badania ankietowe ruchu turystycznego w naszym regionie są prowadzone przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego już od 4 lat, a raport końcowy został opracowany przez ekspertów Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas Targów odbyły się również warsztaty Polskiej Organizacji Turystycznej w których uczestniczyli przedstawiciele Regionalnych Organizacji Turystycznych i Departamentów Turystyki Urzędów Marszałkowskich z całego kraju. Celem spotkania było nawiązanie ścisłej - inter i ponadregionalnej współpracy w zakresie skutecznych działań promocyjnych Polski w 2012 roku.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także Konferencja TURYSTYKA MŁODIEŻOWA .... przygotowana we współpracy ITZŁ, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Wydziału Edukacji UMŁ i Kuratorium Oświaty. Konferencja dotyczyła organizowania turystyki młodzieżowej i szkolnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tzn. z ustawą o usługach turystycznych oraz przepisami oświatowymi.

Na publiczność która zdecydowała się odwiedzić targi NA STYKU KULTUR 2012 czekało mnóstwo atrakcyjnych propozycji wyjazdów do ciekawych miejsc niedaleko Łodzi, do innych regionów, krajów a nawet na inne kontynenty. Można było zaplanować najbliższe wakacje i krótszy, kilkudniowy wypoczynek. Wystawcy przygotowali bardzo szeroką ofertę kierunków turystycznych a także form uprawiania turystyki.

Pod hasłem LATAJ Z ŁODZI NA WAKCJE promował się Port Lotniczy im. Władysława Reymonta Łódź wraz z touroperatorami organizującymi wyloty na wakacje z Łodzi. Na wspólnym stoisku zaprezentowali się: Ecco Holiday, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Nowa Itaka, Oazis Tours, TUI Poland. Można było skorzystać z przygotowanych specjalnie na targi rabatów i zniżek. Dla wszystkich odwiedzających targi były okazją do zwiedzania łódzkich muzeów, uczestniczenia w tramwajowych wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem Łodzi, czy też slajdowiskach i warsztatach podróżniczych pod hasłem "Szlaki ciekawych ludzi...". Spotkania z podróżnikami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mieliśmy okazję gościć osoby, którzy z zamiłowaniem realizują swoją pasję do podróżowania, często w niekonwencjonalny sposób. Swoimi doświadczeniami i wrażeniami dzieli się podróżnicy: Jacek Bonecki, Tomasz Gorazdowski, Anna Grebieniow, Jerzy Majcherczyk, Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus, Piotr Strzeżysz oraz podróżnicy goodphoto.pl.

Wielką popularnością cieszyły się - odbywające się już po raz drugi podczas NA STYKU KULTUR - warsztaty taniego latania, które były okazją do poznania unikalnej wiedzy jak za niewielkie pieniądze można podróżować po świecie.

Dzięki możliwościom nowego obiektu targowego możemy bardzo precyzyjnie określić liczbę zwiedzających targi i zaakredytowanych przy imprezie dziennikarzy. Miło nam poinformować, że XVIII Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR odwiedziło 8240 osób i 103 dziennikarzy prasy branżowej, ogólnopolskiej i lokalnej.

Już dziś zapraszamy na kolejną - XIX edycję Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, która odbędzie się w Łodzi w dniach 23 - 25 lutego 2013 r.

Views: 5565 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS