Eskapadowcy.pl
Szukaj na stronie:

Pierwsza polska wyprawa na Pik Marksa (6723m n.p.m.) i Pik Engelsa (6507m n.p.m.)
Pierwsza polska wyprawa na Pik Marksa (6723m n.p.m.) i Pik Engelsa (6507m n.p.m.)

Grupa wyprawowa KAMOL w składzie: Dorota Konwińska, Grzegorz Szczygieł, Tomasz Szczerbak, Dominik Micor, Damian Ceglarz, Mariusz Juraszek po raz kolejny wyrusza na spotkanie przygodzie.

Projekt "Porachunki z komunistami" nie jest projektem "jakich wiele". Uczestnicy chcą zdobyć szczyty, na których nie stanęła polska stopa (dostaliśmy potwierdzenie od PZA, iż nie odnotowano żadnych polskich wejść), nie będą korzystali z pomocy żadnej agencji. Szczyty Pik Marksa oraz Pik Engelsa nie cieszą się popularnością wśród wspinaczy ze względu ich na położenie i ubogie źródła informacji.

Chcemy to zmienić, chcemy zdobyć szczyty i powrócić do kraju z dokładnymi opisami nie tylko tras górskich, lecz również z opisem naszej drogi, wszystkiego co się w jej czasie działo z dokładnymi informacjami praktycznymi, opisami zabytków, ciekawych miejsc, życia miejscowej ludności - mówi jeden z uczestników.
- Mamy dosyć "utartych szlaków", przepełnionych baz, czekania w kolejce przy poręczówkach. W każdym z nas drzemie odkrywca, który pragnie zobaczyć swój ślad na niewydeptanym śniegu. Łączy nas pasja odkrywania, stawiania przed sobą nowych wyzwań, ciekawość i chęć dotarcia wyżej i dalej! - dodaje inny.

Na przełomie lipca i sierpnia wyjeżdżają do Tadżykistanu. Po załatwieniu niezbędnych formalności w Dushanbe planują przedostać się do wioski Jawshangoz. Następnie czeka ich około dwudniowy trekking do miejsca, w którym planują założyć bazę pod Pikiem Marksa.

Ze względu na ubogą ilość i jakość informacji dotyczących tego obszaru nie można dokładnie zaplanować akcji górskiej - wszelkie decyzje dotyczące drogi będą podjęte na miejscu. Po zdobyciu Pika Marksa planują wejście na Pik Engelsa. Szczyty te nie zostały zdobyte przez Polaków. Jeżeli chodzi o obcokrajowców w 2008 roku była tam grupa Czechów, a rok później Rosjan - od tego czasu najprawdopodobniej nikt nie był na tych szczytach. Teraz czas na nich!

Źródło: www.kamol.pl

Patronat medialny:

Wyswietleń: 2496 wyświetleń   
Zdjęcia / Pliki (1)
Grupa KAMOL nad Jeziorem Issyk Kuhl (08.2011)
Wszystkie Artykuły
Przydatne Informacje  (41)
Z kraju i ze Świata  (12)
Wydarzenia  (56)
Prasa  (21)
Inne  (25)

* Portal Eskapadowcy.pl nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Publikowane treści są własnością ich Autorów. Zgłoś Niewłaściwą Zawartość.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS