Eskapadowcy.pl
Search:

Prezentacja turystyczna Prowincji Cagliari (Sardynia) w Krakowie
Prezentacja turystyczna Prowincji Cagliari (Sardynia) w Krakowie

Ciao Bella Cracovia!

Jeśli komuś włoska wyspa Sardynia kojarzy się wyłącznie z sardynkami, to koniecznie powinien wybrać się do krakowskiej Galerii Kazimierz, gdzie od czwartku do niedzieli (19-22 kwietnia) odbywać się będzie prezentacja sardyńskiej Prowincji Cagliari.
Na odwiedzających czekać będą liczne sardyńskie atrakcje. Będą oni mieli możliwość poznać historię i kulturę regionu, spróbować lokalnych specjałów, a nawet wygrać pobyt na malowniczym sardyńskim wybrzeżu. Otwarta dla szerokiej publiczności prezentacja atrakcji turystycznych Prowincji Cagliari to pierwsza tego typu inicjatywa adresowana do polskich turystów.

Ideą akcji jest promocja sardyńskiej Prowincji Cagliari i dostarczenia inspiracji wszystkim tym, którzy poszukują atrakcyjnego i niebanalnego miejsca na zbliżające się wakacje. A powodów, aby odwiedzić ten ciągle mało znany region Włoch jest wiele. Jego wyjątkowa historia i kultura to efekt wpływów fenickich, kartagińskich oraz rzymskich. Turystów zachwycają białe, piaszczyste plaże poukrywane nierzadko w skalnych zatoczkach, lazur morza, malownicze krajobrazy czy różowe flamingi, które można spotkać nawet całkiem blisko stolicy Sardynii. Oryginalna jest także regionalna kuchnia, z takimi oryginalnymi specjałami, jak na przykład pane carasau (tradycyjny płaski chleb), wino o migdałowym smaku oraz likier borówkowy.

Stoisko, które przybliży klimat włoskiej wyspy, otwarte będzie od czwartku do niedzieli (19 - 22 kwietnia 2012) w krakowskiej Galerii Kazimierz (poziom +1). Klienci centrum handlowego spróbują regionalnych potraw, posłuchają muzyki rodem z Prowincji Cagliari oraz zobaczą pokazy tradycyjnych tańców. Wszyscy będą mogli wziąć w nietypowej zabawie w tzw. wodne puzzle, którego przewodnim motywem będzie oczywiście wyspa Sardynia.
Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. vouchery na pobyty w sardyńskich hotelach. Władze Prowincji Cagliari liczą, że uda im się zachęcić mieszkańców województwa małopolskiego do odwiedzenia ich wyspy. Prezentacja ta stanowi również wstęp do biznesowej współpracy pomiędzy firmami turystycznymi z Sardynii (których przedstawiciele będą obecni w Krakowie) i południowej Polski, którzy zaproszeni zostaną do bezpośrednich rozmów na temat kreowania wspólnych ofert turystyki wyjazdowej Włoch. Warto dodać, że z Krakowa na Sardynię można bezpośrednio dostać się samolotem (loty dwa razy w tygodniu).

Lecz spotkanie z Sardynią i Prowincją Cagliari będzie możliwe nie tylko w Galerii Kazimierz. Przy kładce Ojca Bernatki na spacerowiczów czekać będzie niespodzianka w postaci unoszącej się na Wiśle... wyspy Sardynii. Ponadto Krakowianinie zostaną zaskoczeni widokiem ryb, które "pływać" będą ponad ulicami miasta.

- Bardzo się cieszymy, że promocja naszej prowincji ma miejsce właśnie w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce - dotychczas braliśmy udział w targach branżowych, teraz chcemy się pokazać szerokiej publiczności - mówi Giampiero Comandini, Assesor Wydziału do Spraw Turystyki i Produkcji.

Stoisko promocyjne Prowincji Cagliari / Sardynia

 • Galeria Kazimierz (ul. Podgórska 34 Kraków) poziom +1 (schodami ruchomymi naprzeciwko delikatesów Alma w górę)
 • Termin: 19 - 22 kwietnia 2012 (czwartek-niedziela)
 • Godziny otwarcia stoiska: czwartek - sobota (19-21 kwietnia) w godzinach 10:00 - 22:00 oraz w niedzielę (22 kwietnia) w godzinach 10:00 - 20:00
Views: 6373 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
 • Facebook
 • Nasza Klasa
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Blip
 • Flaker
 • GoldenLine
 • RSS