Eskapadowcy.pl
Search:

Wolontariat zagraniczny w Chinach - Discover China!
Wolontariat zagraniczny w Chinach - Discover China!

Tylko do 29 kwietnia trwa rekrutacja na wolontariat zagraniczny Discover China. Dzięki niemu studenci i absolwenci każdego kierunku, z całej Polski mogą wyjechać do Chin. W krótkim, 6-8 tygodniowym wolontariacie wezmą udział w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub językowych dla dzieci. To szansa dla otwartych osób, by przeżyć przygodę swojego życia i pomóc młodszym.

Dla otwartych i ciekawych świata osób, a także dla chętnych by pomagać innym lub chętnych by przeżyć przygodę pojawiła się doskonała okazja. Program wolontariatu zagranicznego do Chin, prowadzony przez organizację AIESEC - Discover China. Jest otwarty dla studentów i absolwentów z całej Polski. Tematemi zajęć będą między innymi warsztaty językowe, warsztaty prewencji i edukacji nt. HIV/AIDS. Rekrutacja jest skierowana do osób niezależnie od roku studiów, kierunków. Wolontariat ten trwa zwykle od 6 - 8 tygodni. Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i najczęściej wyżywienie lub kieszonkowe pozwalające na pokrycie wydatków.

Tylko w 2011 roku, na wolontariat za granicę wyjechało ponad 1000 studentów i absolwentów. Najczęściej traktują to jako okazję do przeżycia przygody lub zdobycia doświadczenia. Anna i Tomek, mieli okazje znaleźć się nich. Anna, studentka z Warszawy opisuje swoje przeżycia: "Moim zadaniem było nauczanie w liceum. Tego co się czuje stojąc przed 50-osobową klasą, nie da się opisać, to trzeba po prostu przeżyć! W wolnym czasie starałam się jak najwięcej zwiedzać. Kultura chińska jest fascynująca i niezwykle ciekawa, bo tak bardzo inna od naszej. Po całym dniu zwiedzania, relaksowałam się w niezwykle urokliwych knajpkach lub szalałam na parkiecie, poznając tamtejsze nocne życie. Czas spędzony w Chinach, okazał się być dla mnie niezapomnianym. Poznałam tam wspaniałych ludzi. Był to dla mnie również test samodzielności i odpowiedzialności."

Tomek, student ekonomii z Katowic, tak pisze o swojej przygodzie: "Razem z ponad 30 innymi praktykantami z całego świata zajmujemy się nauczaniem angielskiego i organizowaniem wydarzeń kulturowych dla dzieci na letnim obozie oraz w czasie wolnym odkrywaniem piękna Chin. Teoretycznie to dopiero połowa mojego czasu w tym fantastycznym kraju jednak już teraz mogę z czystym sercem powiedzieć, że to przygoda mojego życia."

Pośród wielu ofert wolontariatu AIESEC wyróżnia m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach oraz opieka na miejscu i propozycje na spędzenie czasu wolnego. Organizacja ma 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych i wolontariatu. Wolontariat to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych, ciekawych ludzi.

Anna na koniec dodaje "Świat stoi przed nami otworem trzeba mieć tylko odrobinę odwagi i podjąć ryzyko wyjazdu w nieznane. Jestem najlepszym dowodem na to, ze można i to już na pierwszym roku studiów!"

Zrób pierwszy krok - tylko do 29 kwietnia - na www.discover-china.pl

Czym jest AIESEC?

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.

Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

Views: 5534 views   
Photos / Files (1)
Wolontariat zagraniczny w Chinach - Discover China!
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS