Eskapadowcy.pl
Search:

STEPPIN OUT PROJECT, czyli podróżowanie autostopem po całym Globie
STEPPIN OUT PROJECT, czyli podróżowanie autostopem po całym Globie

Można wybrać się latem za miasto, można pojechać na drugi koniec Polski albo zaszaleć i pofrunąć gdzieś daleko. Jednak nie wszystkim to wystarcza. Bo autobusy są nudne, bo w PKP za gorąco, a z samolotami nigdy nic nie wiadomo. I właśnie do tych przesyconych tradycyjnymi podróżami należy pan Krzysztof Filipiak. Pod koniec tego roku chce wystartować w dwuletnią podróż, nie będzie podróżował niczym, co nie zatrzyma się na znak jego wyciągniętego kciuka. Tak, autostop to właśnie środek, który posłuży do przemieszczania się po całym Globie!

Pan Krzysztof Filipiak jest zapalonym podróżnikiem i dokumentalistą. Zawodowo i hobbystycznie docierał w najodleglejsze geograficznie i mentalnie zakątki Europy. Wszędzie gdzie był, obok egzotycznych krajobrazów, najbardziej zajmowali go ludzie - pomagał społeczności cygańskiej, wspierał uchodźców okupowanej Abchazji i Południowej Osetii, jako dziennikarz PAP wszystkie wymiary "inności" skrupulatnie dokumentował.

Zapytany o to, dlaczego dwa najbliższe lata zamierza spędzić z dala od rodzinnego kraju, opowiada:

- Przez bezpośredni kontakt z mieszkańcami danego regionu pragnę szczegółowo poznać kulturę, zwyczaje oraz ich życie codzienne, przełamać stereotypy dotyczące Polaków jak również "tych obcych". Zamierzam opisać i udokumentować ciekawe, zapomniane przez mapy i omijane przez przewodniki trasy, zabytki i miejsca, lokalne zwyczaje i tradycje będące unikatowe dla danego regionu.

Podróżnik w trakcie dwuletniej podróży zamierza odwiedzić 31 krajów. Wyprawę rozpocznie w Hiszpanii, potem kolejno przez kraje afrykańskie, azjatyckie, Australię i Oceanie oraz obie Ameryki, dotrze do swojej mety, która będzie znajdować się na Islandii. Za cel stawia sobie również spotkanie i opisanie tego, co do tej pory było nieznane lub z jakichś względów pomijane w głównym nurcie podróżniczym. Efektem wyprawy obok książki będą liczne wystawy fotograficzne oraz prelekcje i prezentacje.

W trakcie wyprawy powstanie wiele materiałów dokumentalnych. Polecamy ich śledzenie na stronie projektu www.steppinout.pl oraz na Facebook'u http://www.facebook.com/SteppinOutProject.

Views: 5776 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS