Eskapadowcy.pl
Search:

Balkan Trip
Balkan Trip

Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza.
Mateusz - student; Norbert - fotograf/operator.

Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Odbyliśmy już sporo podróży po Polsce, a także kilka zagranicznych (np. Holandia, Irlandia, Czechy, Francja) - głównie autostopem. Kochamy muzykę - słuchać i tworzyć - od paru lat gramy na bębnach djembe.

Podczas podróży zawsze udaje nam się znaleźć kawałek natury (choć czasem nie jest łatwo), najczęściej na obrzeżach miasta i tam śpimy w namiocie. Czasem trafiamy na dobrą duszę, która bierze nas pod swoje zadaszenie. Oszczędzamy również poprzez minimalizm - w podróży żywimy się głównie tanim jedzeniem z hipermarketów, ostatnio zafascynował nas freeganizm.

W najbliższe wakacje pragniemy zrealizować film z autostopowej wyprawy po Bałkanach. Pokażemy w nim jak to jest podróżować “na stopa". Postaramy się ukazać, że pewna obawa przed zabieraniem autostopowiczów u wielu ludzi jest bezpodstawna, a wywołana przez telewizje (żądną skandali i tragedii). Chcemy pokazać, że wolny czas można spędzać bardzo aktywnie i ile radości z tego płynie. Pragniemy poznać bardziej dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego rejonu Europy. Ponadto poprzez podróż autostopem chcemy obalić stereotyp, że jest tam niebezpiecznie, a ludzie są niegościnni. W naszym filmie będziemy również starali się przekazać wam wiedzę na temat obszarów, którymi będziemy się przemieszczać. Będzie też sporo muzyki, chyba każdy z nas kocha muzykę prawda?
Planujemy wyruszyć na początku sierpnia i spędzić w podróży około miesiąca.

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na waszą pomoc, dzięki której uda nam się ten projekt zrealizować. Potrzebujemy nowego namiotu, gdyż stary jest już w fatalnym stanie. Zebrane środki przeznaczymy także na wyżywienie i bilety komunikacji w dużych miastach (choć będziemy się z reguły starali się ich unikać) oraz zabezpieczenie się przed problemowymi sytuacjami.
Ostatnią istotną rzeczą jest zakup kamery, którą będziemy mogli zrealizować film. Do tej pory podczas naszych tripów spotykało nas mnóstwo ciekawych i dziwnych przygód, czasem niewiarygodnych, również napotkaliśmy wielu interesujących ludzi. Dotkliwie odczuwaliśmy wtedy brak urządzenia pozwalającego uwiecznić owe chwile.
Oprócz wsparcia finansowego, szalenie pomocny będzie sponsoring typu sprzęt turystyczny. Nie ukrywam, że nasze rzeczy są już dość sfatygowane i czasem prowizoryczne. Fakt, że damy radę nawet z tym co mamy, ale będzie o wiele łatwiej z nowym i w pełni sprawnym wyposażeniem.

Co możemy zaoferować w zamian? Przede wszystkim film!
Blog, na którym będziemy zdawać relację z podróży, także ciekawostki, zasłyszane opowieści, wieści i informacje. Wszystko co ciekawe. Jesteśmy również otwarci na wszelką współpracę, w zamian za wsparcie, sponsoring możemy obszyć plecaki naszywkami z logo waszej firmy/strony/stowarzyszenia itp.
Jeśli ktoś z was będzie akurat potrzebował noclegu, obiadu czy innej pomocy w Łodzi lub Zgierzu jesteśmy do usług. W miarę możliwości pomożemy (choć jest to niemal oczywiste).

Zobacz projekt w serwisie Polak Potrafi: http://polakpotrafi.pl/projekt/balkan-trip

Zachęcamy także do odwiedzania bloga, na którym wkrótce będziecie mogli zobaczyć nasze możliwości: http://balkantrip2012.wordpress.com/
oraz fanpage na Faceboku: http://www.facebook.com/blakantrip

Dzięki!

Views: 6115 views   
Photos / Files (1)
NorbandBaran
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS