Eskapadowcy.pl
Search:

Nowy pomysł na aktywne wakacje: turystyka rowerowa
Nowy pomysł na aktywne wakacje: turystyka rowerowa

Po modzie na wakacyjne wyjazdy w egzotyczne kraje, takie jak Egipt czy Tunezja i spędzaniu urlopu na piasku czy nad basenem, dociera do Polski moda na turystykę aktywną. Wybierają ją najczęściej osoby po trzydziestce, które pracują umysłowo i najlepiej odpoczywają będąc w ruchu. Popularnym w ostatnich latach pomysłem na aktywny wypoczynek jest wyprawa rowerowa.

Do niedawna ta forma wypoczynku dostępna była tylko dla rowerowych zapaleńców. To tak jak ze spływami kajakowymi - jeździli na nie na początku ci, którzy sami wiedzieli, jak taki spływ zorganizować. Dziś na spływ można pojechać korzystając z oferty biura podróży. Podobnie jest z wyjazdami rowerowymi - obecnie nie trzeba mieć doświadczenia w takich wyprawach, ani być pasjonatem , żeby wybrać się na rajd rowerowy. Wystarczy tylko posiadać rower (najlepiej o solidnych oponach, a nie kolarzówkę) i zapał, by codziennie pokonać kilkadziesiąt kilometrów na własnych dwóch kółkach. Podczas takiej wyprawy podróżujemy z pilotem, w kilkunastoosobowej grupie, a bagaże - podobnie jak to jest na spływach kajakowych - wozi za nami bus. Organizator zapewnia nam także nocleg i wyżywienie, a więc jedyne, o co musimy się martwić, to jak najpełniej przeżyć ten czas nieograniczonej codziennością aktywności fizycznej. Sił, by pokonać kolejny odcinek trasy nie powinno zabraknąć nikomu. Wyprawy rowerowe, jak zapewniają organizatorzy, są nawet dla osób, które na co dzień nie jeżdżą zbyt często na rowerze. Dużym ułatwieniem jest bowiem to, że w razie potrzeby samochód, podążający za grupą, może zabrać kogoś, kto opadnie z sił i będzie zbyt zmęczony, by jechać dalej.

Rajdy rowerowe to nie tylko okazja, by spędzić aktywnie urlop, ale także możliwość zwiedzania najpiękniejszych miast i regionów w całej Europie. Organizatorzy takich wypraw wybierają malownicze okolicę, na przykład Nizinę Węgierską, po której podróżujemy wzdłuż Dunaju, odwiedzając po drodze między innymi Wiedeń, Bratysławę i Budapeszt, codziennie pokonując na rowerze około 50 kilometrów.

Czy warto spróbować turystyki rowerowej i zamienić ciepłą egipską plażę na wielogodzinny wysiłek podczas rowerowego rajdu? Jeśli odpoczywasz podczas aktywnego spędzania czasu - to z pewnością warto. Ci, którzy wracają z takich wypraw mówią najczęściej, że nie wyobrażają sobie już innych wakacji niż na swoim bicyklu.

Grupa Turystyki Aktywnej SPORTEUS

Views: 8331 views   
Photos / Files (1)
Turystyka rowerowa - Sporteus.pl
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS