Eskapadowcy.pl
Search:

Wolontariat Discover Balkans
Wolontariat Discover Balkans

Discover Balkans jest to program wolontariatu zagranicznego. W skład krajów dostępnych dla zainteresowanych wchodzą Rumunia, Bułgaria, Serbia, Chorwacja. Inicjatywa skierowana jest do dyspozycji wszystkich studentów polskich uczelni wyższych już od 1 roku studiów, a także do 2 lat po ich ukończeniu.

Warsztaty i zajęcia edukacyjne oraz nauka języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży to główne obowiązki wolontariuszy. Tematyką zajęć jest przede wszystkim kwestia międzykulturowości, przedsiębiorczości, a także praw człowieka. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszta transportu i wiz są pokrywane przez uczestników programu. Organizacja AIESEC zapewnia przygotowanie do wyjazdu od strony merytorycznej oraz wszelką pomoc związana z załatwieniem formalności.

Okres trwania praktyki to 6 tygodni. W tym czasie wolontariusz może nie tylko pracować ale i zwiedzać. Regionem kojarzonym przede wszystkim z legendarnym hrabią Drakulą jest Transylwania, położona w północnej cześć Rumunii. Bułgaria to kraj leżący w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego, który do odwiedzin zachęca obecność Morza Czarnego oraz niesamowicie piękna stolica Sofia. Krajem zachwycającym nie tylko kultura ale klimatem jest Chorwacja, w której bez trudności można jeść wspaniałe owoce morza oraz tradycyjne lody.

Wolontariusz oprócz poznania niezapomnianych miejsc, ma możliwość podszkolenia umiejętności językowych, sztuki autoprezentacji, a także pracy w grupie w międzynarodowym towarzystwie.

Najbliższa rekrutacja obejmuje okres od 22 sierpnia do 4 września 2011r. Jednak to sam wolontariusz wybiera, w którym miesiącu chce przeżyć przygodę swojego życia.

Jeśli więc jesteś osobą ciekawa, pełną energii i chętną do nawiązania nowych kontaktów. Osobą która lubi pomagać i współpracować. Chcesz przeżyć niezapomniane chwilę wśród ludzi z pasją to Discover Balkans jest tym czego szukasz.

Dowiedź się więcej i aplikuj na: www.discover-balkans.pl.

Views: 5623 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS