Eskapadowcy.pl
Search:

Co zrobić gdy w podróży kończą nam się pieniądze?
Co zrobić gdy w podróży kończą nam się pieniądze?

Wyjeżdżasz w podróż, ale... źle oceniasz czekające Cię wydatki, gubisz pieniądze zostajesz okradziony - krótko mówiąc, zostajesz bez grosza! Czy naprawdę musisz błagać bliskich, żeby, czym prędzej wysłali Ci pieniądze na powrót? Nie! Jest wiele innych sposobów na zarobienie pieniędzy, bez rezygnacji z wakacji. W dodatku, część z nich może być dodatkową wakacyjną atrakcją. To, na które z nich się zdecydujesz zależy od kraju, w jakim jesteś, czasu trwania podróży, ale i indywidualnych predyspozycji.

Jak zdobyć kasę?

Jeżeli zabierasz ze sobą komputer z dostępem do sieci, pozyskanie pieniędzy naprawdę nie jest trudne:

 • Sprzedaż własnych tekstów o podróżach. Możesz prowadzić dziennik podróży lub pisać pojedyncze artykuły. Dowiedz się, czy jakiś portal podróżniczy bądź redakcja turystyczna nie potrzebują tekstu na temat miejsc, które zwiedziłeś albo właśnie zwiedzasz. Wiedza bezpośrednio z trasy jest dla wielu takich agencji wprost bezcenna! A może opiszesz swoje przygody radząc ludziom, co mogą zrobić, by oszczędniej wydawać pieniądze zagranicą? Dla tych, którzy nie biorą w podróż komputera przydatne będą kafejki internetowe. Pewnie powiesz, że nie masz pieniędzy nawet na kafejkę? Powiedz właścicielowi, że ją zareklamujesz w tekście - gratisowy czas przy komputerze masz wtedy gwarantowany!
 • Zagraj w coś na pieniądze! Ruletka, karty a może poker online? To opcja dla wprawionych graczy. Jeśli nie masz doświadczenia - nie ryzykuj utraty kolejnych pieniędzy! Najczęściej wybieraną odmianą jest Texas Poker, ale w zależności od swoich umiejętności, możesz zdecydować się na inną dowolną grę. Mimo wszystko, to poker znany jest na całym świecie i daje się większe możliwości zarobku.

Jeśli nie masz ze sobą komputera, a wszystko, czym dysponujesz to tylko ciało gotowe do wyzwań oraz zapał do pracy:

 • Sprzedaj zdjęcia! Fotografie są jedną z najlepszych pamiątek z podróży i uwiecznieniem ważnych dla nas chwil. A pomyślałeś kiedyś, że można je sprzedać? Agencje fotograficzne potrzebują bazy zdjęć. Niektóre z tego powodu są w stanie odkupić nawet fotografie o słabej jakości, zwłaszcza jeśli jesteś w ciekawym miejscu i możesz je zrobić "od zaraz". Oczywiście, im lepszy będzie sprzęt i wyższa jakość zdjęć, tym większe szanse na sowitą zapłatę, a przecież to jest teraz dla Ciebie najważniejsze.

Ponadto, możesz połączyć wakacje z pracą - masz pewność, że nie zabraknie Ci gotówki na zakwaterowanie czy jedzenie, a jednocześnie przeżyjesz wspaniałą przygodę! Możliwości jest kilka:

 • Wwoofing. WWOOF jest organizacją, która pomaga w znalezieniu pracy na farmach funkcjonujących aż na 6 kontynentach. Pracując tam, masz zapewniony wikt i opierunek. W zamian za to, masz obowiązek zajmowania się farmą. Zazwyczaj takie wyjazdy trwają od tygodnia do kilku tygodni. Jest więc i jedzenie i dach nad głową.
 • Wolontariat. To sposób na interesujące spędzenie wakacji, a przy okazji poznanie nowych ludzi. Do wyboru jest kilka możliwości. Opieka nad dziećmi, nauka dzieci, opieka nad osobami starszymi. Wolontariat może odbywać się w sierocińcach, domach opieki, szkołach dla ubogich. Ważne jest jedynie to, by załatwiając sobie wyjazd tego typu, korzystać z pośrednictwa sprawdzonych agencji lub organizacji (np. United Nation Volunteer, Conservation Volunteer albo Sudan Volunteer Programme)
 • Praca w hotelu lub restauracji. W hotelach możesz pracować, jako bagażowy, sprzątacz czy pokojówka - możliwości jest całe mnóstwo. W barach i restauracjach jako barman, kelner bądź także sprzątacz. W zamian możesz otrzymywać wypłatę bądź mieć darmowe zakwaterowanie czy wyżywienie. Nawet sprzątanie restauracji za dobry obiad może okazać się wystarczającą zapłatą, jeśli nie masz innej możliwości najedzenia się do syta!
 • Praca na statku. To niezwykła przygoda! Przy odrobinie szczęścia możesz tak zwiedzić kawał świata, mieszkając i żywiąc się na pokładzie. Wszystko, czego będzie potrzebował do funkcjonowania tu, dostaniesz w zamian za wykonywanie określonych czynności. Bez stosownego wykształcenia na pewno nie dostaniesz poważnej posady, ale czy nie warto zostać majtkiem sprzątającym pokład, by móc za darmo zwiedzić świat, poczuć morską bryzę we włosach?
 • Zbieranie butelek. Choć kojarzy się to raczej z kloszardami grzebiącymi w śmieciach, to zagranicą jest pozytywnie odbierane. Nie tylko zarobisz na tym, ale przy okazji pokażesz, jak bardzo zależy Ci na czystym, zadbanym środowisku.
 • Działalność własna. Jeśli nie masz możliwości zatrudnienia się u kogoś, postaw na własną kreatywność. Zastanów się, jakie masz talenty. Może umiesz grać lub śpiewać? Tańczyć? Pokaż to ludziom. Zarób występując na ulicy. W wielu krajach takie pokazy są naprawdę cenione i uznawane za prawdziwy artyzm. Poza tym, może umiesz wykonywać przedmioty nadające się do sprzedaży? Biżuterię, ozdoby, pamiątki. Wykorzystaj wszystko, co potrafisz: rób, sprzedawaj, śpiewaj, graj - to działa!
 • Kup i odsprzedaj! Zobaczyłeś ciekawe pamiątki na bazarze w Brazylii? Potarguj się, kup je a w drodze powrotnej sprzedaj w Niemczech, Austrii czy tam, gdzie akurat jedziesz. To sprzedaj się zawsze, a przy okazji dorzucisz kilka złotych marży i ładnie na tym wyjdziesz.

Pomysłów na spędzenie udanych wakacji bez naciągania budżetu jest naprawdę wiele. Musisz jedynie zastanowić się nad tym, co jesteś w stanie zrobić, by przeżyć przygodę swego życia. Przy okazji, możesz już zacząć myśleć nad tym, na co ciekawego wydasz zaoszczędzone, a być może nawet zarobione pieniądze?

Views: 5114 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
 • Facebook
 • Nasza Klasa
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Blip
 • Flaker
 • GoldenLine
 • RSS