Eskapadowcy.pl
Search:

Jak upolować sobie tanią podróż? Poradnik dla podróżników szukających okazji.
Jak upolować sobie tanią podróż? Poradnik dla podróżników szukających okazji.

Podróże wielu osobom kojarzą się ze znacznymi wydatkami. Faktem jest, że liczne wyjazdy to wydatek rzędu setek, a nawet tysięcy złotych. Podróże w luksusowych warunkach mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mimo to, istnieją ludzie, którzy latają prawie nieustannie, a w dodatku potrafią trafić na okazje, które pozwalają im wydawać na loty jedynie nieznaczne sumy!

Rekordziści płaca po kilkaset złotych za bilety, które normalnie przekraczają koszt 10 tysięcy. Trzeba jednak wiedzieć, jak szukać okazji lub jak samodzielnie do nich doprowadzać rozsądnie posługując się system rezerwacji. Zanim, więc wybierzesz się w podróż, sam zastanów się, jak można maksymalnie obciąż koszt dotarcia na miejsce.

Najlepsi potrafią znaleźć nawet kilkaset lotów po atrakcyjnej cenie w ciągu roku. Latają nie tylko na krótszych trasach, czasem wybierają się w podróż dookoła świata. Co więcej, kosztuje ich to nawet kilkanaście razy mnie niż, gdyby płacili po normalnej cenie. Żeby mieć szansę na taką okazję trzeba, przede wszystkim, dobrze wiedzieć gdzie szukać zniżek i promocji.

Gdzie ich szukać? Wszędzie: fora, strony linii lotniczych to podstawa. Niektórzy szczęśliwcy korzystają z błędów, które znajdują się w sieci. Czasem pojawiają się nieścisłości systemu, ktoś źle wprowadzi stawkę. Wtedy decyzja o wylocie musi być natychmiastowa, ponieważ błąd z pewnością w krótkim czasie zostanie naprawiony.

Osoby, które orientują się w tym, jak posługiwać się systemami rezerwacyjnymi różnych linii lotniczych sięgają po ciekawe metody działania. Przede wszystkim, samodzielnie starają się wprowadzić system w błąd. Jak to robią? Kombinują, zmieniając miejsce wylotu i przylotu, obliczając koszty i czekając, aż w którymś momencie system pominie np. opłatę dodatkową. Najlepsi są w stanie polecieć w wie strony do Stanów Zjednoczonych za kilkaset złotych. Są tacy, którzy lecą do Mediolanu za 30zł. Takie kombinacje niejednokrotnie zajmują znacznie więcej czasu niż standardowa podróż, ale są gratką dla fanów latania, a przy okazji niezwykłą przygodą. No i radością, że udało nam się osiągnąć tak wiele w cenie, o której inni mogą tylko marzyć.

Dobrym pomysłem na tanie loty jest korzystanie z zagranicznych systemów rezerwacyjnych. Kiedy bukujemy bilet będąc w kraju, szukając wylotu z innego państwa do odległego miejsca poprzez zupełnie inne, obce linie, to system wielokrotnie nie może połapać się we wprowadzanych danych. Przestaje naliczać wszystkie opłaty, ma problem z przeliczeniem walut. W wyniku tego, możemy trafić na tani przelot. Musimy jedynie odpowiednio szybko zarezerwować bilety, zanim system ustabilizuje się i zacznie znów działać poprawnie.

Jedną z największych pomyłek w historii była ta, której dopuściła się norweska strona Lufthansy. Bilety międzykontynentalne w 1 klasie, które kosztują ok. 30 tys. zł kosztowały wtedy 15zł! Choć system został szybko naprawiony, to 50 osób zdążyło skorzystać z tej okazji. Mimo tego, zawsze trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem. W przytoczonej historii Lufthansy nie wspomniano, czy lot rzeczywiście się odbył. Linie lotnicze mają prawdo odwołać lot, jeżeli uznają, że nabycie biletów było naruszeniem. Szczerze mówiąc, każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niemożliwym jest, by bilety tej klasy kosztowały 15zł. Oznacza to, że kupienie ich jest nie tylko żerowaniem na pomyłce, ale wręcz swego rodzaju wyłudzeniem, które jednak jest wedle prawa całkowicie legalne.

Nie zmienia to faktu, że wiele lotów odbywa się zgodnie z planem, mimo zaistniałych pomyłek. Poza tym, wynajdowanie różnorodnych miejsc wylotu, przesiadek i przylotu jest w pełni legalne. Musimy jednak mieć ogromny zapas cierpliwości, żeby wynajdować wszystkie te informacje i sprawdzać odmienne opcje przelotów. No i oczywiście, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze strony umożliwiające tanie bukowanie na całym świecie.

Informacje o lataniu, głównie tym rekreacyjnym, będącym pasją i nie wymagającym dużych nakładów finansowych, są dostępne na stronach, forach, a nawet na specjalnych profilach, np. w serwisie goldeline.pl czy facebook.com. Strony dla hobbystów, którzy uwielbiają latać to m.in. flyertalk.com, lotnictwo.com.pl. Wiele ciekawych opcji znajdziemy również na portalu pasazer.pl. Na profilach możemy nie tylko kupować, ale też wymieniać się spostrzeżeniami, poradami. Można także zbierać się w grupy i kupować wspólnie bilety sprzedawane po okazyjnych cenach. Podróż ze znajomymi dzielącymi pasję latania będzie jeszcze lepsza niż w pojedynkę!

Views: 6924 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS