Eskapadowcy.pl
Search:

Kilka sprawdzonych sposobów na to, jak wyspać się w samolocie
Kilka sprawdzonych sposobów na to, jak wyspać się w samolocie

W czasie wakacji wielu z nas jest zmuszonych do podróżowania samolotem. Dla jednych to czysta przyjemność, dla innych męczarnia. Nie da się ukryć, że kilku - czy kilkunastu godzinna podróż może nam dać w kość. Na szczęście przestrzegając kilku prostych zaleceń jesteśmy w stanie zminimalizować dyskomfort związany z podróżą, a nawet porządnie się wyspać. Sen jest bowiem najlepszym sposobem na przystosowanie do zmiany czasu i bezproblemowe przetrwanie podróży.

Jeszcze przed wyjazdem z domu, postaraj się wybrać jakiś wygodny strój na podróż. Sztywna marynarka, czy garsonka nie najlepiej sprawdzą się w takiej sytuacji. Poza tym wielogodzinna podróż z pewnością odciśnie na nich swoje piętno. Po wyjściu z samolotu będą prezentowały się raczej żałośnie niż elegancko... Zamiast nich, powinieneś zdecydować się raczej na wygodne jeansy i bawełnianą koszulkę. Pamiętaj też o doborze odpowiedniego obuwia. Wygodne, przewiewne adidasy to znacznie lepszy wybór niż ciasne pantofle, czy wysokie szpilki.

Najlepiej jeśli zadbasz o swój komfort już na etapie wybierania miejsca w samolocie. Dobrze jest zamówić miejsca w biznes klasie - zdecydowanie łatwiej będzie Ci ułożyć się do snu. Jeśli tylko masz taką możliwość, najlepiej jest zdecydować się na miejsce przy oknie. Zapewnisz sobie tym samym pełen komfort w czasie snu. Nie ma nic bardziej irytującego niż współpasażer, który postanawia udać się do toalety właśnie wtedy, gdy zapadasz w sen albo stewardessa, która obudzi Cię przypadkiem poszturchując wózkiem. Wybierając miejsce przy oknie, unikniesz takich sytuacji. Będziesz mógł też wygodnie ułożyć się w swojej ulubionej pozycji, nie obawiając się wścibskiego wzroku współpasażerów.

Zapadnięcie w spokojny sen mogą ułatwić Ci też dodatkowe akcesoria. Wrzuć do torby stopery do uszu, mp3 z ulubioną muzyką i opaskę na oczy. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie Ci się odciąć od otoczenia i nachalnych rozmów współpasażerów. Nie zapomnij też o specjalnej poduszce podróżnej w kształcie rogala. Dzięki niej, śpiąc w pozycji siedzącej, zapewnisz sobie wygodne ułożenie głowy i unikniesz bolesnego zesztywnienia karku.

Nie wierz w powszechne zapewnienia, że nic tak nie ułatwia snu jak szklaneczka mocnego alkoholu wypita tuż przed lotem. Należy unikać także picia kawy i zbyt obfitych posiłków, które zdecydowanie nie sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi. I na koniec najważniejsze: chcesz się wyspać w miarę przyjemnie? Nie siadaj przy toalecie...

Views: 5237 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS