Eskapadowcy.pl
Search:

Jak podróżować, gdy mamy niewiele pieniędzy?
Jak podróżować, gdy mamy niewiele pieniędzy?

Lato to idealny moment na podróżowanie i poznawanie nowych miejsc. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość, a na przeszkodzie stają nam zwykle bardzo prozaiczne ograniczenia finansowe. Wiele osób rezygnuje z wakacyjnych wyjazdów, wychodząc z założenia, że nie warto naruszać domowego budżetu dla kilku dni przyjemnej zabawy. Tymczasem podróżowanie nie musi być wcale równoznaczne z wydawaniem fortuny! Wystarczy odpowiedni plan, by doskonale się bawić za naprawdę niewielkie pieniądze.

Jeśli chcesz wyjechać gdzieś z biurem podróży, korzystaj z ofert Last Minute. Na kilka tygodni przed wyjazdem możemy kupić w ramach takiej promocji naprawdę atrakcyjne wycieczki. Upusty sięgają nawet kilkudziesięciu procent i są tym wyższe, im bliższy jest termin wyjazdu. Niestety korzystanie z tego rodzaju ofert jest możliwe tylko w przypadku osób z elastycznym czasem pracy. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na to, by wyjechać na dwutygodniowe wakacje, informując o nich szefa zaledwie kilka dni przed wyjazdem.

Warto też zaglądać na portale oferujące zakupy grupowe. Kupując wycieczkę za pośrednictwem takiego portalu możesz liczyć nie tylko na duży rabat od regularnej ceny wyjazdu, ale także na możliwość samodzielnego ustalenia terminu wycieczki.

Kolejny sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy to wyjazdy poza sezonem. Nie od dziś wiadomo, że w lipcu i sierpniu ceny wycieczek są nawet dwukrotnie wyższe niż w innych miesiącach. Jeśli wstrzymasz się z wyjazdem do września czy października lub zaplanujesz go już na maj lub czerwiec, z pewnością nie będziesz rozczarowany. W Twoim portfelu zostanie spora kwota, a Ty nie będziesz musiał przepychać się w tłumie turystów w kolejce do restauracji czy na plaży.

Rozwiązanie dla odważnych i samodzielnych to zorganizowanie wyjazdu na własną rękę. Rezygnując z usług biura podróży możesz sporo zyskać. Poszukaj w internecie informacji na temat miejsca, które chcesz odwiedzić. Na forach turystycznych z pewnością znajdziesz posty osób, które były tam przed Tobą i chcą podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Na podstawie ich wypowiedzi z łatwością ustalisz, gdzie możesz tanio zjeść lub przenocować. Przed wyjazdem zdecyduj też, co chcesz wiedzieć i przygotuj sobie zbiór najważniejszych informacji o każdej z atrakcji. Dzięki temu nie będziesz musiał opłacać przewodnika ani kupować broszurek na miejscu.

Views: 5120 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS