Eskapadowcy.pl
Search:

"Spotkanie z Beskidzką 5" w Łodzi - relacja
"Spotkanie z Beskidzką 5" w Łodzi - relacja

W Łodzi "Spotkanie z Beskidzką 5" wzbudziło bardzo duże zainteresowanie. Do największej Sali Widowiskowo-Kinowej Łódzkiego Domu Kultury przybyły zorganizowane grupy, a także osoby indywidualne zainteresowane Beskidami. Wielkie słowa podziękowania należą się Kierownikowi Ośrodka Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych, Panu Januszowi Wiśniochowi, który poinformował media o imprezie, a także wykonał i rozwiesił plakaty informacyjne o Spotkaniu.

Jeszcze przed imprezą przedstawiciele Beskidtreka udzielali wywiadów, w których promowali turystykę w Beskidzkej 5, a Adam Groński na żywo na antenie radiowej w gwarze góralskiej zapraszał słuchaczy do odwiedzenia Gminy Brenna, Trójwsi Beskidzkiej, Szczyrku, Ustronia i Wisły.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem, podczas którego górale porozmawiali z publicznością i zaśpiewali góralską przyśpiewkę. Potem już realizowano program i wyświetlono filmy prezentujące Beskidzką 5 - była prelekcja, slajdy i dyskusja z publicznością. Przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o Beskidach, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci ciekawych publikacji Beskidzkiej 5. Były brawa, było wesoło, a młodzież obecna na Spotkaniu rytmicznie klaskała podczas występu górali.

W obszernych korytarzach ŁDK prezentowano wystawę zdjęć z Beskidzką 5, a także zorganizowano punkt, w którym przewodnik beskidzki rozdawał materiały informacyjne z Beskidzkiej 5 oraz odpowiadał na bardzo dużo pytań. Ten element imprezy cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, bo stoisko i wystawa były wręcz oblegane.

Po imprezie odbyto wiele rozmów i przyjęto deklaracje założenia kolejnych Kół Miłośników Beskidów. Rozmawiano o organizowaniu wycieczek i obozów w Beskidach, a także zaproszono wszystkich do udziału w ogólnopolskim II Rajdzie Górskim Szlakami Beskidzkiej 5, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011r.

Organizatorzy serdecznie dziękują publiczności za szczelne wypełnienie sali oraz za wspaniałą atmosferę! Dyrekcji ŁDK organizatorzy dziękują za udostępnienie obiektu oraz za pomoc organizacyjną i techniczną.

"Spotkania z Beskidami" to cykl imprez o charakterze edukacyjnym i całkowicie niekomercyjnych, na które wstęp jest wolny. W trakcie imprezy uczestnicy dowiadują się o przyrodzie, ekologii, historii, zabytkach, tradycjach i turystyce beskidzkiej. Prezentowane są filmy i slajdy, występują górale grający na unikatowych regionalnych instrumentach, a prelekcję prowadzi licencjonowany przewodnik beskidzki posiadający wyższe wykształcenie. Uczestnicy otrzymują za darmo materiały informacyjne o Beskidach, które później można wykorzystywać, np. podczas zajęć w szkołach. Cykl "Spotkań z Beskidami" organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy", której działania skupiają się na niekomercyjnym promowaniu turystyki beskidzkiej na terenie całego kraju. Ogólnopolska Akcja "Poznaj Beskidy" objęta jest Honorowym Patronatem przez Marszałków wszystkich Województw, na terenie których znajdują się Beskidy (Śląski, Małopolski i Podkarpacki), a także przez Wojewódzkich Kuratorów Oświaty. Ponadto, Akcja współpracuje ze wszystkimi liczącymi się organizacjami związanymi z turystyką górską, Partnerami Akcji są m.in.: Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Salon Turystyki Aktywnej PTTK, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Views: 5461 views   
Photos / Files (11)
Przed imprezą Góralska część imprezy Mariusz Kąkol prezentuje strój zbójnicki Miejsce spotkania Zainteresowani wyjazdem w Beskidy Na sali brakowało wolnych miejsc Publiczności trudno było usiedzieć w fotelach
Stoisko z materiałami informacyjnymi Beskidzkiej 5 Wypełnione duże korytarze ŁDK Foldery ze szlakami były rozchwytywane
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS