Eskapadowcy.pl
Search:

Kolej Transsyberyjska - jaki wagon wybrać?
Kolej Transsyberyjska - jaki wagon wybrać?

Podróż Koleją Transsyberyjską to dla większości pasażerów jedna z największych życiowych przygód. Żeby jednak wybrać się na kilkutygodniową wycieczkę spędzoną w całości w pociągu, trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Jedną z podstaw z pewnością jest pozyskanie informacji na temat samej kolei. Zanim wsiądziemy do niej, zastanówmy się, jaki wagon będzie dla nas najlepszy. Od tego, czy trafimy na odpowiednie warunki, zależeć będzie cały komfort naszej dalekiej wyprawy.

To, który wagon wybierzemy to kwestia naszych możliwości finansowych, ale i nastawienia, jakie mamy wobec podróży. Wagon plackartny to najtańszy wagon, który zamiast wysokiego standardu oferuje możliwość przeżycia czegoś fascynującego. Brak wyraźnych przedziałów, oddzielenia cienką ścianką pozwalają na poznanie wielu osób. Musisz tu dbać o bagaż i "czujnie" spać, by go nie stracić, ale w zamian masz szansę na zaznajomienie się z osobami innych narodowości i poznanie obcej kultury. Bez problemu znajdziesz kompanów do imprezowania lub długich rozmów na różne tematy. Konkretne przedziały w tych wagonach trzeciej klasy posiadają 6 łóżek, przy czym 3 są dolne a 3 piętrowe. W zwyczaju jest, że w ciągu dnia osoby zajmujące te piętrowe przesiadują na łóżkach sąsiadów "z dołu".

Druga klasa wagonów Kolei Transsyberyjskiej to wagony kupiejnyje. Ich czteroosobowe przedziały są zamykane, co daje więcej prywatności. Tutaj także znajdują się łóżka piętrowe. Górne części składają się, co sprawia, że w ciągu dnia każdy ma tu dla siebie odpowiednio dużo miejsca, by wygodnie podróżować. Poza tym, przy każdym łóżku znajduje się miejsce na bagaż, a między dolnymi łóżkami rozłożone są stoliki. Wagony tego typu są dobre dla rodzin lub grupy znajomych, którzy wspólnie podróżują.

Najlepsza jest, oczywiście pierwsza klasa, znana jako klasa lux. Każdy przedział jest tu dwuosobowy, co daje największy komfort podróży i najwięcej prywatności. Każdy przedział posiada dwa łóżka oddzielone stolikiem, który uprzyjemnia podróż w ciągu dnia, dając możliwość wygodnego obserwowania krajobrazów za oknem.

Pod łóżkami jest miejsce na bagaż, a obok nich stoi lampka nocna. W wagonach lux można także włączyć radio. Ze względu na to, że wagonów lux jest bardzo mało, zazwyczaj nie więcej niż 2-3 na cały pociąg, to rezerwacji biletów należy dokonywać ze sporym wyprzedzeniem sięgającym nawet 2 miesięcy.

Views: 5539 views   
All Articles
Useful Information  (41)
Local and World News  (12)
Events  (56)
Press  (21)
Other  (25)

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS