Eskapadowcy.pl
Search:

Event Details
Guests
Photos
 
Event Information
Event Name Krakowski Festiwal Kabaretu PODGÓREK
City/Town Kraków
Location Kinoteatr Wrzos, ul. Zamoyskiego 50
Event Date/Time 2015-01-16 11:00 to 2015-01-18 23:00
Host Kabaret 7 minut Po
Event Description Pierwsze w Polsce wykłady naukowe prowadzone przez kabareciarzy? To nie żart. Odbędą się wkrótce w Krakowie! Będzie im towarzyszyć pierwsze w historii wręczenie statuetki "Złotego Boya", promującej kabarety artystyczne, świadomie podążające inną drogą niż znany z telewizji nurt komercyjny. To jeszcze nie wszystkie wydarzenia Krakowskiego Festiwalu Kabaretu "Podgórek", który odbędzie się w dniach 16-18 stycznia 2015 roku.

TO W KRAKOWIE ZABIJE ZNÓW SERCE ARTYSTYCZNEGO KABARETU!
Podczas inauguracji festiwalu zostanie powołane do życia Stowarzyszenie Promocji Kabaretu Artystycznego imienia Zielonego Balonika. Organizacja ta zadba o to, by publiczność miała szansę obejrzenia kabaretów, które wygrywają wszystkie polskie branżowe festiwale, a nie tylko tych, które przewijają się przez masową telewizję.

NAGRODA "ZŁOTEGO BOYA"
Zostanie po raz pierwszy w historii przyznana podczas festiwalu. Otrzyma ją twórca lub kabaret, który wyróżnił się w 2014 roku i wniósł cenny wkład do rozwoju sztuki kabaretowej w Polsce. Nagrodę przyzna kapituła powołana przez Stowarzyszenie, a zakończenie obrad zostanie ogłoszone hejnałem z wieży Mariackiej.

NAJCIEKAWSZE ZJAWISKA SCENY KABARETOWEJ NADCHODZĄ
Program KFK Podgórek będzie niezwykle bogaty. Imprezy główne to występy kabaretów ambitnych, zaplanowane na piątkowy i sobotni wieczór. Przed festiwalową publicznością zaprezentują się wykonawcy, którzy zgarnęli nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach kabaretowych:

"7 minut Po", "Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą", Ścibor Szpak, "Inaczej", Michał Kempa, "Nic Nie Szkodzi", "Czołówka Piekła" oraz nowy skład "Łowcy.B".

Większość z nich to zwycięzcy Paki, Mulatki, LWHiS w Lidzbarku Warmińskim, czyli creme de la creme polskiego humoru bardziej scenicznego niż obscenicznego.

DLA PUBLICZNOŚCI Z AMBICJAMI I ASPIRACJAMI
Pora poznać zjawiska, które telewizję odwiedzają rzadko i zdecydowanie lepiej czują się na scenach teatralnych, grając dla inteligencji, bohemy czy klienteli lokali o profilu kulturalnym. To obowiązkowa pozycja dla każdego fana kultury i ambitnej rozrywki. Chodzisz do kina, do teatru, do muzeum, na koncerty? Wyłącz telewizor i poszukaj prawdziwego kabaretu na scenie!

Pełny program Festiwalu dostępny jest na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1550041205235086/

Bilety dostępne na stronie www.biletynakabarety.pl oraz w kasie Kinoteatru Wrzos (oprócz Slamu poetyckiego w klubie Kolanko).

Więcej: www.facebook.com/podgorek
Event Type Cultural Events - Cabarets

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS