Eskapadowcy.pl
Search:

Event Details
Guests
Photos
 
Event Information
Event Name „Moda na PAKĘ”, czyli serial, który trwa już 31 lat! – program 31. PAKI
City/Town Kraków
Location Rotunda, ul. Oleandry 1
Event Date/Time 2015-04-23 17:00 to 2015-04-26 18:00
Host Stowarzyszenie Paka
Event Description Finały 31. PAKI.

W rolach głównych: Hrabi, Jurki, Łowcy. B, Czesuaf.
W pozostałych rolach: Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Mariusz Kałamaga, Tomasz Jachimek, Wojciech Tremiszewski, Karol Wolski, Michał Wójcik, Marcin Wójcik, Improskład.

23.04. CZWARTEK

17:00 Z Archiwum X, czyli "Od PAKI do PAKI"
31. PAKĘ rozpocznie konferencja prasowa z udziałem gości specjalnych. Kabareciarze dokonają podsumowania roku i omówią wydarzenia, które poruszyły środowiskiem kabaretowym. Konferencji towarzyszyć będą pokazy artystyczne; prezentacje książek, płyt muzycznych oraz płyt DVD. Rok z życia kabaretu w małej pigułce! Zapraszamy!

18:00 Stawka większa niż życie, czyli Wieczór Ostatniej Szansy
Prowadzenie: Piotr Gumulec.
Ostatnia szansa, by znaleźć się w wielkim finale PAKI! O dziką kartę publiczności powalczą: Antoni Gorgoń Grucha, Ścibor Szpak i Rafał Pacześ. Trzech solistów, trzy nietuzinkowe osobowości, jedno miejsce w finale. Zadecyduj, komu się ono należy!

Czas Honoru, czyli kabarety w nowych odsłonach

"Z Poznania do Cieszyna - polskie drogi" - Łowcy. B, Czesuaf.
Kabaret Czesuaf zagra podczas PAKI numery z najnowszego programu "Niebezpieczne związki". Jest to psychologiczne studium socjologicznych postaw jednostki ludzkiej we współczesnym świecie. Tak, nie wiemy, o czym piszemy. Ale wiemy, co zagramy. Zagramy skecze i piosenki, które dotyczą różnego rodzaju związków, w jakie każdy z nas się angażuje, nie tylko związków damsko-męskich, ale również m.in. związków sportowych a nawet związków frazeologicznych (znowu nie wiemy, o czym piszemy). W tym programie każdy znajdzie coś dla siebie: widzowie - dobrą zabawę i refleksję, artyści - miłe podłechtanie ego oraz zasłużoną gażę.

"Także tego...". To nowy program kabaretu Łowcy.B. Premierę miał w styczniu 2015r. Żaden ze skeczy nie był jeszcze prezentowany w TV. Program jest świeży jak... świeże bułeczki.Łowcy niezmiennie kroczą drogą absurdu, którą wytyczyli na początku działalności. Program w dalszym ciągu jest dynamiczny i ciekawy w formie. Zaskakują nie tylko swoim nowym składem ale także nowymi skeczami przeplatanymi ciekawostkami paranaukowymi. Jak zwykle też, pojawi się muzyka na żywo, co warte zauważenia - namiastka scenografii oraz jeden ciekawy instrument (który kojarzy się z męskimi tymi no... wiecie). Zapraszamy!

"Aktorem w płot" - Hrabi, Jurki.
Kabaret Hrabi w poszukiwaniu nowych wyzwań. Pomysł złączenia sił z innym kabaretem powstawał przez lata. Oswajanie się z myślą, ciche rozmowy, pytania stawiane półgębkiem. Kto? Z kim? Wreszcie stało się naturalne, że z kabaretem Jurki. Tak, przez jakiś czas będzie nas ośmioro, ośmiorgo, ośmiorgu, ośmiorgiem. Dwie kobiety - czyli dwa blond łby, oraz sześciu przeróżnych typów współczesnego mężczyzny - czyli kalejdoskop mord.
O aktorach można sporo, ale czy trzeba zaraz dobrze? I Hrabi, i Jurki, w liczbie ośm, biorą takiego aktora za nogi i rzucają w płot. Żeby poczuł, że żyje. Żeby mu się chciało. Teatr, kabaret, filmy, seriale, reklamy, filmy porno, teledyski, wreszcie życie - wszędzie się gra. Banalne, to prawda. Ale jakie prawdziwe! Ole!

24.04. PIĄTEK

18:00 Gra o tron cz.1, czyli FINAŁ 31. PAKI
Prowadzenie: Tomasz Jachimek.
W pierwszym dniu konkursu finałowego 31. PAKI zobaczymy: kabaret Nic Nie Szkodzi, Szymona Łątkowskiego oraz Fair Play Crew. Prezentacje konkursowe poprzedzi finał piosenki kabaretowej, w którym o nagrodę zawalczą: Ścibor Szpak, Mieszko Minkiewicz oraz kabarety: Świerszczychrząszcz i Róbmy Swoje. Występy oceniać będzie zacne jury w składzie: Dariusz Kamys, Marcin Wójcik, Rafał Kmita, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Jaślar i Jacek Kołodziej. Koncert poprowadzi dożywotni konferansjer PAKI - Tomasz Jachimek.

21:00 M jak miłość, P jak pojedynek, czyli koncert pojedynków - Hrabi vs Jurki vs Czesuaf vs Łowcy. B
Prowadzenie: Karol Wolski (Grupa Rafała Kmity).
Zapraszamy na pojedynek czterech wspaniałych kabaretów! Hrabi, Jurki, Czesuaf i Łowcy. B zmierzą się ze sobą w wielu różnych kategoriach (m.in. skecz, piosenka, improwizacja, parodia). Premierowe numery, brawurowe improwizacje, dowcipne parodie to tylko niektóre atrakcje tego koncertu. W trakcie pojedynku przyjdzie także czas na pojednanie. Kabareciarze na wybrane rundy połączą swoje siły, by parami walczyć o punkty rozdawane przez krakowską publiczność! Sekundantem będzie charyzmatyczny Karol Wolski, znany m.in. z Grupy Rafała Kmity.

23:59 Dynastia, czyli improwizowany serial "Spadkobiercy"
Kolejny odcinek kultowego już improwizowanego serialu "Spadkobiercy", który od ponad 20 lat gości na kabaretowych scenach w Polsce, zyskując coraz większą popularność.

25.04. SOBOTA

13:45 Gotowi na wszystko, czyli Mecz piłkarski Kabarety vs Księża
Fanów kabaretu i sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion KS Nadwiślan, na którym reprezentacja kabareciarzy zmierzy się z drużyną krakowskich księży! Wspaniałym akcjom na boisku towarzyszyć będą zabawne komentarze sprawozdawców. Zapowiada się zacięta rywalizacja - kabareciarze mają już swoją zgraną drużynę, ale księża... Księża grają z Bogiem!

17:00 Gra o tron cz.2, czyli FINAŁ 31. PAKI
Prowadzenie: Tomasz Jachimek.
W drugim dniu konkursu finałowego 31. PAKI zobaczymy: Laureata WOSZ, Sekcję Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Kabaret Inaczej oraz Karola Kopca. Występy oceniać będzie zacne jury w składzie: Dariusz Kamys, Marcin Wójcik, Rafał Kmita, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Jaślar i Jacek Kołodziej. Koncert poprowadzi dożywotni konferansjer PAKI - Tomasz Jachimek.

20:30 Star Trek, odcinek 2117 "Księżniczka Otsa", czyli koncert improwizowany - Hrabi, Jurki, Łowcy. B, Czesuaf.
Gościnnie: Michał Wójcik (Ani Mru-Mru) oraz Improskład.
Prowadzenie i reżyseria: Wojciech Tremiszewski.
Jest rok 31997. Przez wielgachny kosmos frunie stary, ale jary statek kosmiczny STAR TREK. Załoga gotowa jest nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Załoga gotowa jest zgładzić wszystkich, którzy tego wymagają. A kapitanem jest Aśka Kołaczkowska.
W tym IMPROWIZOWANYM spektaklu, dzielna załoga Star Treku będzie miała zadanie uwolnić Księżniczkę Otsę - więzioną przez swojego szalonego ojca. Czy się uda? Nie wiadomo. Czy będzie śmiesznie? Na pewno. Wszak to improwizacja!
Przygoda, romans, śmierć i najbrzydsza księżniczka kosmosu... Star Trek - "Księżniczka Otsa".

Występują:
Joanna Kołaczkowska (Hrabi), Karolina Rucińska (Improskład), Małgorzata Tremiszewska (Improskład), Szymon Jachimek (Improskład), Wojciech Kamiński (Jurki), Michał Kempa (reprezentant Łowców. B), Wojciech Kowalczyk (Czesuaf), Maciej Morze (Czesuaf), Tomasz Nowaczyk (Czesuaf), Kacper Ruciński (Improskład), Michał Wójcik (Ani Mru Mru), Przemysław "Sasza" Żejmo (Jurki).

26.04. NIEDZIELA

11:00 Jury w opałach, czyli pytania do jury 31. PAKI
Wydali werdykt i już? O nie, nie ma tak łatwo! Jurorzy muszą się wytłumaczyć! Powiedzą nam, co ich urzekło w tegorocznych kabaretach konkursowych, czego nie lubią i co ich drażni. Chcecie wiedzieć, dlaczego Wasz faworyt nie znalazł się na podium? Przyjdźcie i zapytajcie.

12:00 Teleranek, czyli poranek dla dzieci
W tym roku przygotowaliśmy też coś dla najmłodszych fanów kabaretu. Znani ze sceny i z ekranów telewizorów kabareciarze będą czytać najmłodszym swoje ulubione bajki i wiersze z dzieciństwa; prezentować skecze przygotowane specjalnie na tę okazję; a także wciągać dzieci do wspólnej improwizacji. Zapraszamy wszystkie dzieci - te najmłodsze i te całkiem dorosłe.

18:00 Czterej pancerni i..., czyli koncert galowy 31. PAKI
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Mariusz Kałamaga, Marcin Wójcik.
Reżyseria: J. J. Połoński.
Uwieńczeniem tegorocznej edycji PAKI będzie koncert galowy w Kinie Kijów pt. "Czterej pancerni i...". Przeniesiemy się na chwilę w czasy wojny, a do swojego czołgu zaproszą widzów Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Marcin Wójcik oraz Mariusz Kałamaga. W koncercie będzie wiele atrakcji - widzowie będą mogli podziwiać solowe popisy prowadzących, finalistów 31. PAKI w całej okazałości i w różnych odsłonach - specjalnie przygotowanych krótkich skeczach, improwizacjach, piosenkach i numerach, którymi wygrali tegoroczną PAKĘ. Zapraszamy na odcinek finałowy!

Bilety: http://paka.pl/bilety/ i www.biletynakabarety.pl

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/784387264970563/

Event Type Cultural Events - Cabarets

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS