Eskapadowcy.pl
Search:

Event Details
Guests
Photos
 
Event Information
Event Name Wielka Trasa Stand-up Polska: Kraków
City/Town Krakow
Location Centrum Kultury Rotunda ul. Oleandry 1 Kraków
Event Date/Time 2015-10-25 at 20:00
Host Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA
Event Description Stand-up jest stosunkowo nową formą komedii w Polsce. Opiera się na ciągłej, żywej interakcji z widzami. Stand-upper w karykaturalny sposób mówi - o sobie, swoich wadach i otaczających go widzach.

"Stand-up Polska" to grupa komików, która zawiązała się w 2010 roku, po pierwszym sezonie Comedy Central Prezentuje: Stand-up!

Działalność grupy obejmuje również promowanie sztuki stand-up comedy poprzez regularne zapraszanie do kraju artystów występujących na scenie międzynarodowej, wśród których można wyróżnić Dylana Morana, Reginalda D. Huntera i w niedalekiej przyszłości również Eddiego Izzarda.

Z okazji swoich urodzin Stand-up Polska rusza całym składem w trasę!
Ludzie odpowiedzialni za powstanie Stand-upu w Polsce dniach 23-31 października odwiedzą Warszawę, Katowice, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin, Gdańsk oraz Bydgoszcz.

25.10, 20:00
Rotunda, ul. Oleandry 1
Bilety:
przedsprzedaż: 40 zł / w dniu występu 50 zł
dostępne na : www.paka.pl/bilety-paka, www.biletynakabarety.pl oraz w kasie Rotundy.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/746269742141341/


NA SCENIE POJAWIĄ SIĘ:

CEZARY JURKIEWICZ

Komik, tekściarz, scenopisarz i hipochondryk z bardzo wnikliwym podejściem do problemów otaczającego nas świata. Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować Stand-up Comedy na terenie Polski. Początkowo jako undergroundowy stand-up obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów.

Występował w Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, HBO Stand-up Comedy Club
oraz HBO tylko dla dorosłych. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji i scenopisarstwa komediowego The Second City.

ANTONI SYREK-DĄBROWSKI

Działa na scenie stand-upowej od 2010 roku. Komik grupy Stand-up Polska oraz improwizator w Teatrze Improwizowanym Hofesinka. Jego oryginalne podejście do świata i ostre puenty zapewniły mu udział w takich programach jak "HBO Stand-up Comedy Club" , obu sezonach polskiej edycji "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!" oraz wielokrotnie w "Tylko dla Dorosłych" na TVP 2. Pracował jako scenarzysta w Szymon Majewski Show, a także w Dobranoc ATM, gdzie również grał wiele ról. Występował również w węgierskim programie Stand-up Express - kolaboracji komików stand-up z całej Europy Wschodniej.
Poza stand-upem uprawia również improwizację teatralną. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji komediowej Teatru iO (znanego również jako Improv Olimpic).

KAROL KOPIEC

Komik, improwizator. Na scenie od 2008. Prezentuje charakterystyczny i abstrakcyjny styl komedii z dużą domieszką improwizacji. Wystąpił w obu sezonach polskiego "Comedy Central Prezentuje" oraz w "Tylko dla Dorosłych" czy "Dzięki Bogu już Weekend".
Czynnie zajmuje się też improwizacją teatralną i jej uczeniem. Sam zdobywał doświadczenie u najlepszych polskich i zagranicznych szkoleniowców.
Ukończył kurs w iO Chicago, w szkole której absolwentami są również Tina Fey, Bill Murray czy Mike Myers. Na co dzień jest członkiem Teatru Improwizowanego Hofesinka.
Ze stand-up’em z sukcesami występował na wielu przeglądach komediowych:
3 miejsca na przeglądzie PAKA 2013
1 miejsca na festiwalu komedii SZPAK w Szczecinie 2013
1 miejsca na festiwalu LUDZIK w Koszalinie 2014
1 miejsca na festiwalu komedii WROCEK 2014
1 miejsce PAKA 2015
1 miejsce Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2015
Grand prix Mulatka 2015.

WOJTEK FIEDORCZUK

Jak na ramy gatunku Wojtek Fiedorczuk uprawia bardzo kontrowersyjny stand-up, prawie wcale nie mówi nic kontrowersyjnego. Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuję szczerością. Liczy na inteligencję widza, często się nie przelicza.

GAWEŁ FELIGA

Gaweł Feliga występował dwukrotnie w Comedy Central - raz w Polsce, drugi raz po angielsku dla Europy wschodniej. Podobno ma fanów w Bośni, choć nie ma pewności czy jego rozumieją. W Rumunii cieszy się większym szacunkiem niż u siebie na dzielni. Prowadzi podcast - Nagrałeś To?!, w którym uwiecznia pogłębione rozmowy z innymi komikami o tym czy są zadowoleni z życia i dlaczego nie. Pisał teksty na scenę, do publikacji internetowych, kiedyś nadrzewnych. Czasem gadał coś w telewizji, ale raczej nie jest złym człowiekiem. Roastował Huberta Urbańskiego i Czesława Mozila, a raz Bogusław Linda molestował jego dziewczynę. Lubi komedię za to, że jest gdzieś na skrzyżowaniu różnych form i przechodzi na czerwonym. Pozwala zachować coś z dzieciństwa i nieustannie pytać - dlaczego?

MACIEK ADAMCZYK

Maciek Adamczyk - komik, improwizator, radiowiec, konferansjer, licytator, lektor. Członek grupy Stand-up Polska, Teatru Improwizowanego Humbuk, spiritus movens audycji AudioKompost w Radiu Kampus. Wystąpił w obu sezonach Comedy Central Prezentuje oraz w Dobranoc ATM, gdzie był jednym ze scenarzystów. Pomaga przygotowywać się do prezentacji, redaguje wypowiedzi, pisze scenariusze wystąpień - robi co w jego mocy, by ludzie wychodząc na scenę nie zrobili z siebie głupków.

BARTEK WALOS

Indiana Jones polskiej sceny barowo-kawiarnianej. Z urodzenia radomiak, warszawiak z powołania. Większość życia spędza na nurkowaniu po animowano-muzyczno-filmowe perełki i wypływa na powierzchnię tylko po coś do żarcia. Znawca tematu, miłośnik DIY i The Incredible Machines. Zbudował kiedyś magnetowid z klocków LEGO. Mogliście go oglądać na Comedy Central i w TVP2.

SEBASTIAN REJENT

Komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, równie mocno, jak poruszać się po niej. Pisał, występował, współpracował m.in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi & Saatchi. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego. Jeszcze mu się to nie udało, natomiast już trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu... i nie było to dziecko. Sukces. Uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi i dla siebie, jednak woli dla ludzi. Poza sceną zgłębia tajniki komedii i wykorzystuje je, by pomagać innym. Na warsztatach, które prowadzi, uczy innych jak używać swojego poczucia humoru w teatrze życia codziennego.
Sebastian nigdy nie zgadza się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

MICHAŁ KEMPA

Komik, prawnik, maratończyk. Propaguje humor nieśmieszny i smutny. Zwycięzca programu "Stand-up - Zabij mnie śmiechem" w Polsacie w 2010 roku. Absolwent Manhattan Comedy School w Nowym Jorku i iO Theater w Chicago. Brał udział w II sezonie "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!", "Stand-up express" na Węgrzech oraz na Sopot Top Trendy kabareton w 2011 roku. Współprowadził talk show "Lubię to" w TVP1, gdzie wcielał się w Grzegorza Pawłowskiego.

Występował w Gotham Comedy Club, iO Theater, Annoyance Theater i Laugh Factory w Chicago, Sali Kongresowej czy Piwnicy pod Baranami. Wraz z grupą "Michał Kempa i diapazony" był laureatem wielu polskich festiwali i konkursów kabaretowych. Zajął pierwsze miejsce na Pace w 2012 roku, drugie miejsce na "Mulatce" w 2012 roku, drugie, a rok później
trzecie miejsce na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry (2011 i 2012). Autor cyklu "Kempa ględzi" w ramach Akademii Rozrywki w Programie Trzecim Polskiego Radia.

MACIEK BUCHWALD

Reżyser filmowy, komik, konferansjer, członek grupy Teatru Improwizowanego Klancyk. W swoich występach łączy historie ze swojego życia, trafne i złośliwe spostrzeżenia z szalejącymi wystrzałami nieskrępowanej wyobraźni.
Jako reżyser zdobywca wielu nagród i wyróżnień m.in. Grand Prix w konkursie kina niezależnego na 33. festiwalu polskich filmów fabularnych Gdynia 2008.
Nie do końca spełniony poeta i prozaik, pianista oraz autor komiksów. Połowa duetu Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem.
Event Type Cultural Events - Cabarets

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine
  • RSS