Eskapadowcy.pl
Search:
For many people Silesia as a region of coal mines and a popular holiday called Barbórka which is celebrated on a namesday of Barbara. What else is there to be visited there?
Total posts: 100
Joined: 12 years ago
Posted 01:17 2014-04-07

Jakie miejsca polecacie odwiedzić w Katowicach? Nie chodzi tylko o zabytki, ale również o lokale gdzie można zjeść coś dobrego, czy miejsca, gdzie miło można spędzić wieczór :)

Total posts: 41
Joined: 11 years ago
Posted 07:28 2014-08-25

Bez wątpienia najsłynniejszy spodek w Polsce to ten katowicki. Najbardziej prestiżowe koncerty, festiwale, targi. Ciekawostka: w Katowicach przypada najwięcej wieżowców na kilometr kwadratowy. To tutaj znajduje się również najbardziej prestiżowa Akademia Muzyczna w kraju. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/miejscowosci/katowice/287

Total posts: 1
Joined: 9 years ago
Posted 14:40 2015-01-08

Może nie Katowice, ale blisko- Park Chorzowski, Planetarium, Wesołe Miasteczko :)

Total posts: 1
Joined: 7 years ago
Posted 16:53 2016-11-30

Myślę, że znajdzie się tam kilka ciekawych miejsc, chociaż Katowice nie są byt pięknym miastem :P nie ma się co oszukiwać

_______
posciel-kobi.pl/

Total posts: 1
Joined: 6 years ago
Posted 18:31 2017-11-10

Może Sala zabaw Nibylandia w Katowicach ? :) Widziałam fajnie udokumentowaną wycieczkę na blogu http://www.tamjedziemy.pl/strona.php?s=328 . Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi :) Kiedy dzieci się bawią, rodzice mogą w spokoju napić się kawy i zjeść ciacho.

Total posts: 37
Joined: 6 years ago
Posted 07:37 2017-12-21

Urocze kawiarnie w uliczkach bocznych od dworca PKP.

Total posts: 11
Joined: 5 years ago
Posted 11:24 2019-11-30

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca, warte zobaczenia, to polecam:
NOSPR
MCK i nowe Muzeum Śląskie (we wtorki zwiedzanie jest darmowe)
rynek (coraz częściej organizowane są tam różne targi i jarmarki)
Nikiszowiec

Z kolei jeśli chodzi o bary/restauracje, to latem polecam Sztauwajery (to miejsce to dowód na to, że Śląsk jest bardziej zielony niż szary^^), ładnym miejscem jest również kawiarnia Spencer na dachu Filharmonii Śląskiej. Warto też odwiedzić gruzińską restaurację na ulicy Mariackiej.

Jeśli chodzi o nocleg, można poszukać czegoś w Kato, ale osobiście radzę znaleźć nocleg w jakimś pobliskim mieście, np. w Bytomiu czy Chorzowie. Dojazd do centrum Katowic zajmie zaledwie parę minut, a ceny na pewno będą niższe. Na http://poradnikowy.net/jak-wybrac-hotel-na-slasku-kiedy-chcesz-zwiedzac-poznac-slask/ można znaleźć wiele wskazówek w tym temacie.

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine