Eskapadowcy.pl
Search:
What are your ideas to visit several European countries during one trip?
Total posts: 3
Joined: 11 years ago
Posted 19:03 2013-03-09

Siema! Planujemy (dziewczyna 19, chłopak 21 lat) podróżować w wakacje autostopem po Europie, a dokładnie po Bałkanach - Macedonia, Grecja, Chorwacja, Czarnogóra i, jak się uda, to jeszcze Włochy. Spanie w namiotach, na Campingach bądź na dziko, ewentualnie hostel w Macedonii, gdzie jest dosyć tanio. Posiłki we własnym zakresie lub w knajpach (raz na jakiś czas trzeba będzie zjeść coś porządnego ;P ). Nie mamy dokładnie ustalonego planu podróży, tylko wiemy, które miejsca chcemy na pewno odwiedzić. Na południe Polski najlepiej dostać się pociągiem, gdyż autostopowanie w Polsce mogłoby trochę trwać, za to za granicą idzie dużo sprawniej.
Znudziły Wam się wyjazdy w Polskę, czy na zorganizowane wyjazdy? Dołączcie ;). Szukamy osób (najlepiej par ze względu na bezpieczeństwo - każda dwójka przemieszczałaby się autostopem sama, spotykalibyśmy się w umówionych miejscach, miastach) otwartych, spontanicznych, nie bojących się przygód, najlepiej w wieku zbliżonym do naszego lub starszych. Jesteśmy z Trójmiasta, ale szukamy ludzi z całej Polski. Wiadomo, że w grupie zawsze raźniej i można ciekawiej spędzać czas, niż tylko w dwie osoby. Oczywiście chętnie dopiszemy też Wasze propozycje co do odwiedzanych miejsc.
Planujemy mieć ok. 2000 zł na łebka + ekwipunek (namiot, karimata, śpiwór), chociaż podobno da się odbyć taką podróż też za mniejsze pieniądze. Wyjazd po 20 lipca, a powrót... kto wie ;P. Pewnie w drugiej połowie sierpnia albo gdy skończą się fundusze ^^. Szczegóły na e-maila - stopem.poeuropie@op.pl

Total posts: 3
Joined: 11 years ago
Posted 00:56 2013-05-01

Witam :) Wciąż poszukujemy paru osób na wypad :) Przygoda życia tuż tuż . Napisz do nas :)

Total posts: 9
Joined: 11 years ago
Posted 11:15 2013-06-11

Fajny pomysł :). Udało Wam się w końcu kogoś znaleźć?

Total posts: 3
Joined: 11 years ago
Posted 20:42 2013-06-13

niestety nie, ale takie chyba czasy, że ludzie wolą słyszeć o czyichś przygodach niż sami ruszyć... się

Total posts: 1
Joined: 9 years ago
Posted 13:11 2014-08-03

A co z ubezpieczeniem? Ja chętnie wybrałbym się w taką podróż, ale tylko ubezpieczony. Za pośrednictwem strony www.fuko.pl/ubezpieczenia/turystyczne/na-wakacje.html można poczytać o tych najlepszych.

Total posts: 41
Joined: 11 years ago
Posted 00:28 2014-09-21

Skoro Włochy to istotna ciekawostka: Włosi nie praktykują w zasadzie zabierania autostopowiczów, a na trasach ekspresowych i autostradach jest to w ogóle zakazane przez prawo. Tylko w pobliżu kurortów latem można spróbować z nadzieją, że zatrzyma się jakiś obcokrajowiec. Generalnie miejscowi uważają, że przy drogach stoją tylko prostytutki i zatrzymują się bardzo niechętnie.

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine