Eskapadowcy.pl
Search:
Great Lakes District is a paradise for sailors and water sports fans. Something for fishing lovers. Which spots mustn't be missed on your route?
Total posts: 4
Joined: 13 years ago
Posted 23:02 2011-02-26

Dwa lata temu byłem z rodziną na dwutygodniowym wypoczynku. Pierwszy tydzień spędziliśmy na Podlasiu, ok. 30 km od granicy z Litwą a drugi w okolicy Giżycka. Mam więc porównanie tych dwóch krain. Podlasie to dla mnie tereny prawie dziewicze, mniejszy ruch turystyczny, wspaniałe miejsca, w ktorych czas jakby sie zatrzymał. Mazury natomiast, przy całym ich pięknie, to często miejsca, gdzie pełno turystów. Widać, zwłaszcza w tych dużych ośrodkach wypoczynkowych, komercjalizację turystyki i wypoczynku.

www.podroze-marek11.blogspot.com

Total posts: 1
Joined: 13 years ago
Posted 17:49 2011-04-09
Polecam również Podlasie, tutaj naprawdę czas się zatrzymał. Lasy , jeziora, rzeki czyste powietrze jakie znajdziesz np. w Augustowie sprawią, że szybko zapomnisz o zgielku codziennego życia. To kraina tysiąca jezior, rzek. Masz ogromną ofertę spedzenia wolnego czasu w zależności od tego co lubisz robić. Możesz wybrac sie na wycieczkę rowerową lub pieszą do punktów widokowych, łowić ryby, podziwiać zachody słońca nad jeziorem Necko , które są najpiękniejsze w regionie. Niezapomnianych wrażeń dostarcza Ci spływy kajakowe np. Czarną Hańczą .Bardzo ciekawą ofertą dysponuje biuro turystyczne www.augustow-bt.pl które mieści się w hotelu Logos w Augustowie polecam.
Total posts: 13
Joined: 13 years ago
Posted 13:09 2011-05-01
Ja polecam bardziej kameralne miejsca na Podlasiu - Bryzgiel, Jeleniewo, Stary Folwark... Bardzo klimatyczne miejscowości, a w każdej knajpka z regionalnym jedzeniem (najlepsza jest deska regionalna w karczmie w Jeleniewie!). :)
Total posts: 7
Joined: 13 years ago
Posted 09:36 2011-05-10
Mnie zdecydowanie bardziej przyciągają Mazury, a najlepiej z całego pobytu wspominam spływ kajakowy Krutynią - coś pięknego!!! :)
Total posts: 44
Joined: 13 years ago
Posted 00:27 2011-05-11
A ja z sentymentem wspominam Ruciane - Nida i Karwicę, a zwłaszcza położoną w Puszczy Piskiej leśniczówkę "Pranie" (choć prać nie lubię) ;)
Total posts: 5
Joined: 12 years ago
Posted 00:08 2012-02-01
Podlasie vs Mazury? Trudna sprawa zależy co kto lubi. Ogólnie bardziej preferuje nasze kochane Mazury, ale jestem też fanem Żubra i podobnie tak jak on lubię pożywić się Żubrówką :D która rosnie własnie na podlasiu.
Total posts: 100
Joined: 12 years ago
Posted 11:00 2013-02-22

Zarówno Podlasie jak i Mazury to piękne rejony :) Mazury w sezonie tętnią życiem, dużo się tam dzieje, natomiast Podlasie to rejon dla tych, którzy preferuję raczej spokojny wypoczynek. Jedno jest pewne - i tu i tu miłośnicy przyrody będą mogli nacieszyć oczy :)

Total posts: 1
Joined: 9 years ago
Posted 13:41 2014-11-13

zgadzam się że Podlasie i Mazury są cudowne :) w wakacje jest tam przepięknie...Ja mam zamiar w tym roku wybrać się zimą (pierwszy raz) bo słyszałam że zimą też jest ślicznie. jednak mam tyle pracy a oprócz tego czeka mnie www.mowaitekst.pl/.Dobrze, że znalazłam kogoś do pomocy bo bym się nie wyrobiła :)

Total posts: 41
Joined: 11 years ago
Posted 18:47 2014-11-27

Ruciane-Nida dysponuje sympatycznym kąpieliskiem: to trawiasto-piaszczysta plaża nad dopływem do Jeziora Śniardwy wraz z plażą. Obok znajduje się pole namiotowe i domki letniskowe. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/atrakcje/kapielisko-ruciane-nida/5910

Total posts: 6
Joined: 8 years ago
Posted 10:31 2015-10-27

adamk76 said:

Ruciane-Nida dysponuje sympatycznym kąpieliskiem

Zgadza się, ale nie tylko - port ruciane nida to miejsce cumowania Mazurskich Jachtów, do odwiedzenia których (i wyczarterowania) zachęcam. Bo tak jak pisał autor tematu, że Podlasie jest takie bardziej dziewicze, tak Mazury niewiele w gruncie rzeczy od tego odbiegają, zwłaszcza jeśli żegluje się po tamtejszych "egzotycznych" zakamarkach :)

Total posts: 2
Joined: 7 years ago
Posted 09:28 2016-07-28

Ruciane-Nida to akurat bardzo skomercjalizowana miejscowość. To prawda, że Podlasie żyje własnym życiem. Nawet w stolicy województwa, Białymstoku, ludzie są zupełnie inni niż na zachodzie, bardziej różnorodni kulturowo i religijnie, tatarzy żyjący na tych ziemiach od tysięcy lat, prawosławni(których tutaj jest największy odsetek w kraju) a także muzułmanie co przyjeżdżają na wymiany studenckie. Nim bliżej do granicy tym bardziej słowiańskie tereny a ludzie bardziej uśmiechnięci :)

Total posts: 1
Joined: 7 years ago
Posted 21:32 2017-01-15

Jeżeli chcesz wynająć domek na mazurach, to na pewno warto odwiedzić http://www.domkinamazurach.info.pl/forum/ :)

Total posts: 37
Joined: 6 years ago
Posted 07:28 2017-12-21

Ale są miejsca na Mazurach, gdzie jest cisza i spokój, co pozwala na pełny relaks i odpoczynek!

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine