Eskapadowcy.pl
Search:

Place's Details
Category: Castle, Ruins
City: Malbork
Country: Poland
Place's Review
Place's Descriptions
Photos
Map
Comments
 
DeliciousGoogleDigg This!FacebookWykop.plCo robię?Nasza klasaGronoGadu GaduFlakerBlipMySpace
Zamek Krzyżacki w Malborku
Posted 9 years ago by canine
Posted 9 years ago by canine
Zamek krzyżacki w Malborku (niem. Ordensburg Marienburg)  trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m2. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 14 września 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a mias...  see more »
Posted 9 years ago by
Zamek krzyżacki w Malborku (niem. Ordensburg Marienburg) Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 14 września 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a mi...  see more »
Posted 9 years ago by
Któz nie oglądała "Krzyżaków"? i nie chiała zobaczyć na wlasne oczy białego płaszcza z zcarnym krzyżem na plecach? Jest okazja i takie meijsce jak Zamek w Malborku. Miejsce uczące historię Polski i mdzieci i młodziezy. Do tego przypominam że w tym roku jest  600-lecie Bitwy. Incenizacja odbędzie się 17 lipca 2010 r.Zatem do planowania uropów i wakacji jakw Malborku    see more »

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine